Kövessem az álmom, vagy másokra hallgatva tegyek le róla?
Érettségizni fogok,anglisztika van tervben egy ideje. Szeretem nagyon a brit kultúrát,egyszerűen érdekel minden ami ezzel kapcsolatos.Álmom,hogy egyszer kint éljek és dolgozzak átlagemberként.
Viszont sokszor hallom a szokásos ócsárolást,a többség nem ajánlja ezt a bölcsészképzést,rengeteg le akarnak beszélni a nyelvszakról. Kérdés: aki manapság nem gépészmérnök,vagy közgazdász az éhenhal? Egyszerűen nem tudok magamnak más utat elképzelni,de nyilván erre is gondolnom kell.
Ha annyira azt akarod csináld de tényleg nincs sok értelme.
Ha kinn akarsz élni átlag emberként nem kell ez a diploma. (tény) Mindenki kimegy és felküzdi magát enélkül is.
Nem halnak éhen, de nagyon nehéz melót találni ezekbe is.
A bölcsész szakok akkor értéktelenek, ha nincs valódi, reális, megvalósítható terved velük, ha csak azért jársz oda, hogy legyen diplomád és ha nem veszed komolyan.
Minden szakban van potenciál, csak egyes szakokban - amik hiányszakmák - több.
Ha te úgy érzed, hogy ki tudnád hozni ezt a potenciált az anglisztikából, szívvel-lélekkel csinálnád, akkor vágj bele. Aki igazán JÓ, abban, amit csinál az nem fog éhenhalni. :)
Amúgy megértelek, engem is le akartak beszélni arról, hogy jogi egyetemre menjek, mert így telített, meg úgy felesleges stb. Engem viszont ez érdekel, ez az amit csinálni akaork, tehát csak azért mások szerint nem jó döntés, nem fogok gépészmérnöknek vagy tanárnak tanulni. JÓ jogászokra szükség van, és ha te jól fogod csinálni az anglisztikát, akkor rád is szükség van.
(És ha elfogadsz egy tanácsot: angol mellé mindenképp tanulj meg még egy nyelvet magas szinten!:))
Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Jelenleg úgy érzem maximális erőfeszítéssel csinálnám amit szeretnék.
Jogi pályára kitérve-ha elvégzed cégeknél,más ügyvédi irodákban helyezkedhetsz el vele,igaz? Tehát milliós tőke,hátszél,"öröklött" praxis nélkül gondolom nem egyből ügyvédként csücsülsz a saját irodádban.
A jogász szak is olyan, mint a bölcsész. Kapcsolatokat építeni az egyetem alatt, és akkor nincs gond a diplomaszerzés után.
Aki úgy végzi el, hogy legyen a kezében, aztán majd mglátjuk, az nézeget...
Attól függ, hogy ezen belül milyen területen szeretnél elhelyezkedni (pl.: tolmács). Ha látsz benne lehetőségeket, vágj bele, viszont nem ártana egy másik területet is elsajátítanod, ha Angliában akarsz élni. Ott ugyanis ezzel a végzettséggel arra a tudásra teszel szert, melyre az ottani átlagemberek.
Egyébként halkan megjegyzem, egy közgazdásznak sincs könnyű dolga, az országban Dunát lehetne velük rekeszteni.
Köszönöm.Sok sikert neked! :)
Lassan úgy érzem,hogy ebben az országban már semmivel nincsen könnyű dolgod. Lehet hogy most ébredtem fel?
Egyébként a tolmácson kívül még idegenvezetős okj-re gondoltam majd.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!