Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek így megéri rendőrt...

Szerintetek így megéri rendőrtisztnek jelentkezni?

Figyelt kérdés

Nos, az a helyzet, hogy harmad éves vagyok egy erős gimnáziumban (5 éves) és még van két évem érettségiig (4,6-os, bár tudom az átlag nem számít). Most kellet ebben az évben leadni az emelteket, én matek-fizika emeltet vettem fel, hogy miért? azért mert a mechatronika szak érdekel, viszont nagyon érdekel a rendőrtiszti szak is. (rendészeti igazgatási-közrendvédelmi) Az a probléma, hogy ugye ott csak, magyar,töri,belügy és katonai alapismereteket fogadnak el. Na és az lenne az é problémám, hogy hiába tetszik nagyon ez a szak, nem merek mindent felrakni egy lapra, hogy töri, esetleg magyarból emeltezzek, ugyanis ha elbuknék az alkalmasságin, ( a fizikai szerintem sikerülne, de lehet a pszichológiain azt mondanák hogy köszönjük de nem alkalmas) akkor bukom az egész felvételit. Úgy terveztem, megjelölöm a mechát, ( minimum ponthatár szokott lenni tehát valószínűleg felvennének, de a tudás az kell, hogy ott bent is maradjak, ezért kell a két emelt) de előtte megjelölném a rendőrtisztit próba szerencsének, és mivel töri-magyar kötelező érettségi tárgy próbálok rájuk gyúrni érettségin, hogy minél több % legyen mert ott azt vennék számításba. Már van középfokú nyelvvizsgám, és gondolkoztam, hogy megpróbálnám a felsőfokot, mivel az emeltekért nem kapnék + pontot így azért viszont igen.

Szerintetek járható út lenne, mit gondoltok? Kicsit lehet zavarosan írtam, de próbáltam tömören összefoglalni, milyen helyzetben vagyok. :)



2015. júl. 25. 22:36
 1/7 anonim válasza:
Én idén felvételiztem az NKe-Rtk ra de nem a rendörtisztire hanem katvédre .(rendörtisztek biztattak,hogy arra menjek inkább az jobb)Egyébként megjelölheted mindkettőt a biztonság kedvéért .Énis jelöltem be mást az általad emlitett okok miatt.Az idei ponthatárok alapján közép érettségivel is könnyű volt bekerülni bár én emeltet csináltam töriből 90 % -ot ,az sem volt nagy "kunszt" csak hát kitudja jövöre milyenek lesznek a pontok vagy 2 év mulva lehetetlen kisakkozni :Remélem tudtam segiteni.
2015. júl. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tájékozódj még, hogy melyik lenne neked a testhezállóbb. Jelölj olyat is amire biztos felvesznek, de jelöld az rtk-t is. Van öt lehetséges helyed a jelentkezéskor, használd ki, a végén úgyis tudod módosítani a sorrendet. Gondolj bele, hogy mit csinálnál szívesebben, közszolga lennél vagy inkább a saját utadat járnád. Mindkettő nagyon jó tud lenni szerintem. Én elvégeztem már egy civil egyetemet, most felvettek az rtk-ra. Jó ha van egy plusz diploma a tarsolyban, amibe ha kell később tudsz kapaszkodni(bár ha már tiszt vagy, utána is elvégezhetsz egy civil egyetemet/főiskolát). Ha a mechatronikán min. ponthatár van általában, akkor nem erőltetném annyira a matek-fizikát, elég ha magadat képzed, az egyetem alatt az első évben úgyis lennének alapozó tárgyak, amivel fel tudnád hozni magad.
2015. júl. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek a választ! :) Igen azt tervezem, hogy a mecha előtt megjelölöm őket, de nem sok esélyt látok rá emeltek nélkül,mive ami lenne emeltem az nem felvételi tárgy. :( Az alkalnassági mennyire vészes? Néztem pont táblázatot, a fizikai nem tűnk vészesnek. Az eü és a pszichológiainál mik a kizáró okok?
2015. júl. 26. 23:38
 4/7 anonim ***** válasza:
A helyedben csinálnék egy töri emeltet, meg esetleg ami kell a másik szakhoz. A fizikai nem olyan könnyű, kell rá azért készülni(bár egyéne válogatja). Én 3-4 hónapot készültem rá kifejezetten, pedig sportoltam életem során eddig. Elsőre könnyűnek tűnik, de vannak ottani tényezők, amik nehezítik(pl. csúszós pálya). Az eü. kb semmi, ha nincs semmi problémád, a pszicho sem volt vészes. Utóbbi kettőtől tartottam picit, de simán meglett, attól függetlenül, hogy elsőfokon 11-ből 5-en mentünk át ezeken.
2015. júl. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszodat! :) Azt még szeretném megkérdezni, hogy tényleg az egész képzést kifizeti az egyetem? Úgy értem, azt olvastam hogy a HHK és az RTK is fizetik a kolit,ellátást,ruhát,ingyen utazol tömegközlekedéssel, ha végzel akkor akár szolgálati lakás stb? És még azt szeretném megkérdezni, hogy a katonai vezető/üzemeltetés mennyiben másabb? nem a képzésre gondolok hanem elhelyezkedésre? A katonai szakok kötöttebbek mint egy rendőri?
2015. júl. 27. 17:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Mind a HHK, mind az RTK ösztöndíjas képzés az állam által. A HHK-n a kolit és étkezést alanyi jogon kapod,ezen felül még jár egy bizonyos alapilletmény+tanulmányi ösztöndíj, ami ha jó vagy 39ezer forint körül mozog. Az RTK-n a koli fizetős, nem kötelező(11ezer Ft körüli), étkeztetésről nem tudok infót. Az RTK-n a tanulmányi ösztöndíj nem sávokra van osztva, hanem tizedekre. Tehát meg van határozva, hogy egy tizedért mennyi pénz jár, minél jobb az átlag, értelemszerűen annál többet kapsz(elvileg 30-40ezres ösztöndíjat nem olyan nehéz elérni, bár ez sok minden függvénye még). A ruházatról nem tudok igazán semmit, szerintem a gyakorló cuccokat megkapjuk ingyen. Utazás térítésről nem vagyok képben, hogy az egyetemi éveid alatt kapsz e valamilyen kedvezményt/térítést, viszont ha már szolgálsz, úgy tudom jár.

A HHK-s szakok mind a Hungárián vannak.

Mindkettő jár egyfajta lemondással, de azt gondolom(még így látatlanban), hogy a katonai pálya kötöttebb, kezdve a kötelező bentlakással, reggeli korán keléssel, rendfokozat lépésnél további tanulással, és még sok egyéb kötelezettséggel. Az biztos, mindkettőnek van előnye és hátránya, én az RTK-t preferáltam inkább.

2015. júl. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen! :)
2015. júl. 29. 23:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!