Az egyetemi matematikához mi fog kelleni a gimnáziumban tanultakból?
Sziasztok! Szeptemberben kezdem meg a tanulmányaimat műszaki képzési terültben, és egy kicsit félek az egyetemi matektól. A nyaram nagy részét azzal töltöm hogy átnézem a középiskolai tananyagot, mert pár év kimaradt érettségi óta.
Tudna valaki segíteni abban, hogy mik a legfontosabb témakörök, és mit kell feltétlenül átnézni és tudni ahhoz hogy lépést tudjak tartani szeptembertől? Előre is köszönöm :)
Nekünk A Miskolci Egyetemen volt ilyen felkészítő hét ahol átvettük a teljes matek és fizika anyagot ami kelleni fog a továbbtanuláshoz.
Egyébként ha rövid választ akarsz akkor minden kell, trigonometria, geometria, függvények, valószínűségszámítás stb
én molekuláris bionikán vagyok, hivatalosan mérnök végzettségünk lesz.
van/volt analízisünk (integrálás, deriválás), valószínűségszámítás, meg diszkrét matematikánk (kombinatorika, gráfok, mindenféle algoritmus, stb.. hirtelen ennyi jutott eszembe) :)
Nyilván szakfüggő is, hogy épp milyen matematikát oktatnak nálatok, és szerint mik az elvárások. Amiket fölöttem elírtak, kb lefedik, hogy mire lehet szükséged (feltételezvén, hogy hasonló matematikát oktatnak majd nálatok, mint pl nálunk). De igazából tényleg, MINDEN amit csak tanultál, fontos lehet.
Viszont! Amit mindenképpen javaslok, és nincs (feltehetőleg) benne a középiskolai tananyagban, az a logikai kifejezések, logikai formulák megismerése, és tételek, definíciók "matekosan" való leírásának átható tanulmányozása. Tapasztalataim szerint az elsőéveseknek az egyik legnagyobb gondot az okozza az egyetemi matekkal, hogy nincsenek hozzászokva ehhez a nyelvezethez, amiben le vannak írva a tételek, és így lassan, nehezen értik meg őket. EZ, meg az, hogy rendszerint elég nagy ugrás van a középsulis és az egyetemi matek között, amit nehéz kicsit elsőre bevenni.
Ha jót akarsz magadnak, akkor szerintem nem csak a középsulis matekot nézed át, hanem elkezdesz kicsit előre készülni, utánanézni, milyen anyaggal fogtok kezdeni az egyetemen, és belekezdeni, átnézni, hogy lásd, mire számíts, és kicsit alkalmazkodj.
második vagyok
nálunk kb minden tárgyból (szakból kifolyólag szinte minden természettudományos területtel foglalkozunk) az első 1-2 félév a felzárkózásról szólt, mivel nem mindenhonnan ugyanolyan képzettséggel jönnek az emberkék, szóval nem kell nagyon ráparázni :)
Nálunk viszont nem volt így (#3). Volt egy ún. Matematikai Alapozás tárgyunk, ami a középiskolai anyagot idézte fel, és turbózta meg kicsit, de emellett már rögtön az első félévben volt 2 nehezebb matekos tárgyunk, a második félévben meg már kőkeményen folyt az analízis :D
Tehát azért inkább légy biztos a dolgodban, nézz utána a dolgoknak előre :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!