Gondolkoztam azon hogy építészmérnökire szívesen járnék, de akárhogy nézem az interneten nincs semmi órarend, miért?
Én ezt találtam neked. Szerintem matek igenis szükséges egy építészmérnöknek. A leírás szerint általános matematikai képzés van. Azt meg túl lehet élni.
ÉPÍTÉSZMÉRNÖKI SZAK - egyetemi szint
A szakon képzett okleveles építészmérnökök képesek arra, hogy ellássák a település- és területrendezés, általában az épített környezet alakításának valamennyi építészeti és építési feladatát. Képesek elvégezni épületek, épületegyüttesek építészeti, szerkezettervezési feladatait, megtervezni, megszervezni, irányítani és ellenőrizni ezek építését, épületfenntartási és -felújítási munkáit. Műemlékvédelmi feladatokat láthatnak el. Képzettségüknek megfelelő elméleti, tudományos és oktatási tevékenységet folytatnak, ellátják szakterületükön az építésigazgatási és hatósági munkák irányítását. Rendelkeznek a szakma műveléséhez szükséges általános műveltséggel, műszaki intelligenciával, legalább egy idegen nyelv kellő szintű ismeretével, természettudományi, műszaki tudományi, biztonságtechnikai, környezetvédelmi és társadalomtudományi alapokkal, a műszaki tudáshoz nélkülözhetetlen felismerési és alkalmazási készséggel, a megvalósításhoz szükséges alapvető gyakorlati módszerekkel.
Tanulmányaik során a hallgatók természettudományos alapismereteket (matematika, ábrázoló geometria, épületfizika), gazdasági és humán ismereteket (filozófia, szociológia, közgazdaságtan, jogi ismeretek) szereznek.
A szakmai törzsanyag tantárgyai a rajz és kompozíció, az építészet- és művészettörténet és elmélet, a számítástechnika, az építészeti tervezés alapjai, a lakóépület-tervezés, a középület-tervezés, az ipari és mezőgazdasági épülettervezés, a komplex épülettervezés, a belső terek tervezése, a városépítés, a kert- és tájtervezés, az épületszerkezettan, az épületgépészet, az építéskivitelezés és -szervezés, az építési menedzsment, az építőanyagok, a talajmechanika, a geodézia, a szilárdságtan és tartószerkezetek.
A differenciált szakmai ismeretek megszerzését a választott specializáció (építészeti, szerkezeti és urbanista) szerint kötelezően és szabadon választható tárgyak szolgálják.
A gazdasági életben való részvételre történő felkészítésként a képzésnek 8-12 hét szakmai gyakorlat is része.
ÉPÍTÉSZMÉRNÖKI SZAK - főiskolai szint
A szakon képzett építészmérnökök elsősorban a magasépítő tevékenység (gyártás, vállalkozás, ipari vezetés, szakhatósági munka, bizonyos tervezési és kutatási részfeladatok) ellátására alkalmasak, irányítás mellett. Rendelkeznek a szakma gyakorlati műveléséhez szükséges általános műveltséggel, műszaki intelligenciával, legalább egy idegen nyelv kellő szintű ismeretével, természettudományi, műszaki tudományi, biztonságtechnikai, környezetvédelmi és társadalomtudományi alapokkal. Konkrét gyakorlati módszerek és reproduktív mérnöki alkalmazási készség birtokában a munkahelyi sajátosságok megismerése, illetőleg kellő gyakorlat megszerzése után alkalmassá válnak az előkészítési, üzemeltetési és irányítási feladatok, valamint a tervezés és fejlesztés részfeladatainak megoldására.
Tanulmányaik során a hallgatók természettudományos alapismereteket (matematika, fizika, kémia, mechanika és ábrázoló geometria), gazdasági és humán ismereteket (közgazdaságtan, vállalatgazdaságtan, üzemszervezés, jogi ismeretek) szereznek.
A szakmai törzsanyag tantárgyai a számítástechnika, a rajz, az építészettörténet, a vasbeton szerkezetek, az acél- és faszerkezetek, a geodézia, a térinformatika, a környezetvédelem, az alapozás, a közműépítés, az épületszerkezetek, az építésgépesítés, az épületgépészet.
A szükséges differenciált szakmai ismeretek megszerzését az épülettervezési, műemlékvédelmi, kivitelezési, vállalkozási építés tervező- és konstruktőr specializációk tantárgyai szolgálják.
A gazdasági életben való részvételre történő felkészítésként a képzésnek 4-8 hét szakmai gyakorlat is része.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!