Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pázmány szociologia szakról...

Pázmány szociologia szakról kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés
valoszinűleg oda vesznek csak fel mert nem lett annyi pontom hogy corvinusra bejussak :( és érdekelne van valaki olyan aki elvégezte vagy most csinálja?
2015. jún. 4. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%

Hát ha bekerülsz, akkor nagyon nehéz lesz a szakirány választás! Nem mindegy, hogy Meki, Burger King vagy KFC



Amúgy komolyra fordítva a szót, biztos szociológus szeretnél lenni? Ha még találsz is munkát, örök életedben minimálbért fogsz keresni! Tuti hogy azt mondod, hogy inkább csinálom azt amit szeretek, mint a pénz, de 3-4 év múlva máshogy fogod gondolni.


Nézd meg és utána gondold még egyszer végig!


[link]

2015. jún. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod de én ugy tudtam a szociologia szakkal nem cska korházban lehet dolgozni vagy igen? mert ugye tanulsz az évek alatt pszichologiátol kezdve ujságíráson át mindent
2015. jún. 4. 15:47
 3/11 anonim ***** válasza:
20%
Nem csak kórházban lehet vele dolgozni, de nem lehet vele normálisan keresni
2015. jún. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Rajtad múlik, hogy mit kezdesz vele. Rajtad múlik, hogy az egyetem mellett mit csinálsz, mert a diploma kevés lesz.
2015. jún. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

na, aki ezt a linket berakja oda, ahol szociológiáról van szó, az nagyon nincs képben, és fogalma nincs arról, mit tanul a szociológus hallgató. Ne keverjük a szociális gondozókkal...

Ez a szak jó annak, aki komolyan gondolja, és tanul is rendesen a céljai elérése érdekében, aki el akar tölteni pár évet a felsőoktatásban, annak nem való.

2015. jún. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
énis ezért lepődtem meg rajta mert énis ugy tudom hogy a szociologiának nincs köze az ápolokhoz. amugy konkrétan mit lehet vele kezdeni? mert amugy amiket olvasgatok meg tanitana az érdekel de utána nem tudom hollehet vele melozni
2015. jún. 4. 17:58
 7/11 anonim ***** válasza:
22%

Tökmindegy, mennyit keres egy szociológus? Ha a feje tetejére áll is, akkor is minimálbért keres!


Kedves kérdező, neked azt ajánlom, hogy nagyon gyorsan felejtsd el a humán szakokat, mert a legtöbbje lófingot nem ér a munkaerő piacon! Keress inkább vmi ttk-s vagy reálos szakot, ami tetszik, mert abban legalább van jövő! Miért? Azért, mert az emberek több mint 70%-a humán beállítottságú és fingjuk nincs a reál tárgyakhoz, emiatt reál meg ttk-s szakokból hiány van, humán szakokból meg túlképzés és ugye tudjuk, hogy amiből hiány van, az drága, amiből meg felesleg, az olcsó. Én mérnökinfón vagyok, most kezdem a 3. évem, de már fél éve dolgozom részmunkaidőben diploma nélkül 180 nettóért. Diplomával 300 nettó minimum lesz a bérem Mo.-n, de külföldön, pl Svájcban 1,8-2,2 millió a junior fejlesztők keresete, ami ugye csak nőni fog. De gy gépészmérnök, villamosmérnök, gyógyszerész, vegyészmérnök, molekuláris bionika mérnök is nagyon könnyen elhelyezkedik és nagyon jól keres

2015. jún. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
értem köszönöm a válaszodat! Ezek szerint a kommunikácio és médiatudomány szak is ilyen?
2015. jún. 4. 19:33
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

minimálbért? El vagy tévedve, tényleg fogalmad sincs se arról, mit csinál, se arról, mennyit keres.

Mutass nekem egy közvéleménykutató céget, önkormányzatot, alapítványt, bármilyen médiumot, ami minimálbért ad nekik... mert nekem ilyen helyeken dolgoznak szociológus ismerőseim.

2015. jún. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

kedves 7, én matek OKTV-n lettem kilencedik és mentem szociológia szakra, majd szociálpolitikát tanultam.

Anyaotthont vezettem gyed előtt. Csoporttársaim a legváltozatosabb helyeken dolgoznak, a francia állami tévétől a német kórházig (egészségpolitikát tanult kint Ma képzésben), gyámhivatalig nagyon sok helyen. Aki komolyan vette, simán talált állást közülünk, és senki nem minimálbéren él.


Csak ma divat a hűdeokos mérnököknek leszólni mindenki mást.

2015. jún. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!