A Károli jogi karára akarok jelentkezni, de azt hallottam, hogy ez ilyen gagyi egyetem, és nem ér annyit a diploma mint mondjuk egy pesti, pécsi, szegedi jogi karon, igaz tényleg ez?
Most dolgozom, mert érettségi után ki akartam hagyni egy évet hogy kicsit pénzt is keressek, és legyen tőkém az egyetemre, a szüleim rajtam kívül még négy tesómat is nevelik, szóval nem akarom őket ezzel terhelni.
Épp ezért kérdés számomra, hogy melyik jogi karra menjek?
A magyart és a történelmet nagyon jól tudom, nem parázok a felvételitől.
A Károliról eleinte azt hallottam, hogy könnyebb, lazább, mint a többi kar, de most több ismerősömtől is azt hallottam, hogy ne menjek oda, mert ez ilyen "gyártott" egyetem, tehát az is le tud ott diplomázni, aki mondjuk egy ELTE, PTE, SZTE jogi karán nem tudna, mert azok az igazán nívós, nagymúltú, színvonalas intézmények.
Tényleg igaz, hogy nem ér annyit a károlis diploma, és "minden hülyét felvesznek, akit más jogi karra nem"?
(Nem az én véleményem ezutóbbi, haveromat idézem.)
Kérlek, válaszoljatok, örülnék már végzett jogászok válaszának, mert ők biztosan tudják, melyik egyetem diplomásai mennyit érnek a munkaerőpiacn.
Miért mondod, hogy a jogászképzés vonatkozásában mindegy?
Szerintem egyáltalán nem mindegy, ennyi erővel minden egyetem mindegy, mert nagyjából minden szakon ugyanazt tanulják...de például nem mindegy, hogy milyenek a tanárok, nem mindegy, hogy milyen a követelményrendszer.
Szóval erre mit mondasz?
A jog egy olyan speciális tudomány amiben egyedül is el lehet mélyedni, nem igényel team-munkát a tanulmányozása. Régen "mezei jogásznak" hívták, aki otthon készült fel a szigorlatokra.
Értelmes emberekkel pedig bármelyik egyetemen lehet találkozni.
És ezt most egy jogász mondta, vagy nem egy jogász mondta?
Mert nem mindegy azért, bár én úgy tudom idősebbektől, hogy épphogy fontos a teammunka egy jogeset értelmezésénél, hiszen több válasz is lehetséges ugyanarra, nem csak a törvény számít, hanem az értelmezése is.
6. Ezt nem értem:
"Nem jogi szakon vagyok, de az ELTE-n ugyan arra a szakra járó (már lediplomázott azóta) ismerősöm mondta, hogy nálunk színvonalasabb az oktatás és a választási lehetőségek, mint nálunk."
Ha nem jogi "szakon" vagy, ugyanarra, melyikre?
Nálunk, és nálunk? Kiknél és hol?
A válaszoló nem tud fogalmazni, de azt akarta leírni, hogy szerinte az ELTE minden kar és szak esetében a legjobb.
Ez amúgy általánosan szerintem így nem igaz, de a jogi kar (és nem szak!) az pont igen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!