Szerintetek melyik szakot érdemes választani, hogy aztán azért meg is tudjak belőle élni?
állatorvosi
gyógyszerész
biológia
földtudomány
Igazábóbal mind a 4 szakban van valami, ami érdekelne. De őszintén szólva nem tudom magam elképzelni se állatorvosként, se gyógyszerészként, se biológusként, se geológusként.
Ráadásul ahogy nézegettem, azért párnál bőven akad matek is, ami meg a halálom.
Még a biomérnökire is gondoltam, de képtelenség, hogy én a matekot majd abszolválom.
Mit lehetne tenni? Ti mire jelentkeztek/jelentkeztetek? Mi éri meg ezeken kívül is? (Ahol nyilván nincs túl sok és túl mély matek.)
Mindenhol van matek, még tanítóképzőben is, és legalább is az egyikről hallottam, hogy ott sem töltelék tantárgynak van, hanem szívesen megy bele mélységében a tanár és persze buktat is. Más kérdés a magyar oktatási rendszer egészéről, hogy mi a jó franc értelme van...Szerintem járd körbe a szakokat jobban, tudod, google a barátod, iskolák honlapjai, tantárgyak, tananyag, stb, dönts magadban, hogy még is merre akarsz indulni. Egészségügy, földtud., tanítóképző? PL eü. vonalon egyáltalán bírod az anatómiával, kórházi gyakorlattal járó dolgokat?
Ha megvan, hogy milyen vonalon tanulnál, akkor könnyebben tud bárki segíteni. És bármit is választasz, nyelv kell mellé felsőfokon, ha olyan állást akarsz, hogy pénzt is keress vele.
Angolból már van egy felsőfokúm. Igaz, nem árt csiszolni. Mert inkább csak mázlim volt. Nem hinném, hogy én olyan jó angolos vagyok.
Kevés matek tudom, hogy mindenhol van, azzal még nincs is gond. Az ilyen egyszerűbb dolgokat még vágom. Csak ne menjenek bele túl mélyen.
Ez amúgy jó kérdés. Gyógyszerésznél is van kórházi gyakorlat?
AMúgy már nézegettem a tananyagot, órákat. Állatorvosit főleg, meg megnéztem ezt is https://www.youtube.com/watch?v=mwZNapnwcoM
Meg nézegettem róluk többet is, és így bejön.
De szerintem a beteg állat látványától kikészülnék.
Gyógyszerészeknek is van anatómia, patológia látogatással.
Állatorvosin és utána is val.szín elég sok beteg állatot látnál. Sőt kísérletekben lehet, hogy egészségest is...
Biztos még aki bírja az ilyen dolgokat, 18 évesen ő is kikészül valamilyen szinten az első alkalmakkor, de, aki eü pályára született az tudja, hogy ez kell a tanulmányaihoz. Ha ezt nem érzed magadban, akkor hagyd ezt a vonalat.
Nézd meg itt is a kérdésekben találsz-e olyanokat, akik az általad említett szakokról kérdeznek. Nézd meg a FB-on is vannak-e csoporjaik. Ott biztos szívesen válaszolnak részletesebben, pontosasabban.
Angolból nagyon jó a nyelvvizsga, és igazad van, gyakorolni kell, hogy ne váljon az egész passzív tudássá. 2. nyelvet mindenképpen kezdj! Legjobb a német és francia (angollal együtt EU 3 hivatalos nyelve).
Ha egyik sem érdekel a négy közül, akkor miért pont ez a négy jutott eszedbe? Akkor már inkább valamilyen pénzügyi vagy mérnöki szakot ajánlanék. De az biztos, hogy mindkettőhöz kell matek. Meg az is biztos, hogy ha nem értesz és nincs is affinitásod semmihez, akkor sosem fogsz sokat keresni.
Orvosként vagy tiszta tudomány művelésével csak akkor tudsz nagyobb pénzeket szakítani, ha magáncégeknél helyezkedsz el, mint kutató. Mert pont ez a két foglalkozás az, ahol az elhivatottság sokat számít, és azok művelik, akik ki tudnak egyezni az alacsonyabb fizetéssel.
Mindegyik általad említett szak jó lehet, de csak akkor ha érdekel és szívesen elmerülsz bennük. Ezek jó, hasznos, komoly tudományok, valódi egyetemi szakok.
Mindegyik olyan, hogy csak magas szinten tudós-szakértőként művelve van értelme, tehát nem csak egy BSc, hanem teljes egyetemi képzési rendszerben (3+2+3=8 év) kell gondolkodni, MSc majd PhD-ig eljutva. Az állatorvosi és gyógyszerész szakokon a BSc+MSc eleve egyben van.
Egyikhez sem kell matekzseninek lenni, de mindegyikben van valamennyi matematika, adatelemzés, statisztika, modellezés, informatika.
Mindegyikhez jól kell tudni angolul, mert a nemzetközi szakirodalmuk angol nyelvű.
Hasonló biológiás-természettudományos (kevéssé matekos) szakok még a különböző alkalmazott ökológiai mérnöki szakok, mint például:
--Természetvédelmi mérnök,
--Környezetgazdálkodási mérnök,
--Környezetmérnök,
--Agrármérnök,
--Vadgazda mérnök,
--Növénytermesztő mérnök,
--Állattenyésztő mérnök,
--Kertészmérnök
Illetve, az ezek bármelyikére, vagy természettudományos BSc-kre építhető Növényorvos, Ökotoxikológus...
Ezek a SZIE MKK (Gödöllőn) vannak legnagyobb számban és legjobb színvonalon.
Van még Sopronban az Erdőmérnök képzés, ami szintén hasonló és szintén nagyon jó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!