Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BME villamosmérnöki kara...

A BME villamosmérnöki kara nagyon tanulós? Mi a véleményetek róla (elsősorban oda járók/végzettek)?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek és nem nagyon tudom hova menjek. Villamosmérnöki kar érdekelne, de több helyről hallottam, hogy nagyon nehéz, és inkább menjek például az Óbudai Egyetemre. Tudtok nekem segíteni? Szerintem a jobb tanulók közé tartozok, és a ponthatár nem hiszem, hogy gondot jelentene(nem a nagyképűség beszél belőlem, csak optimista vagyok :D ).

2015. jan. 27. 23:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Hát az unokatesóm ott van konkrétan nincs élete, igaz nekem se de a VIKet kérdezted :D
2015. jan. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
Igen, valóban nehéz, bár én is csak hallottam egy ismerősömtől.Ráadásul sokszor a vizsgán sem azt kérdezik amit tanítanak. Vagyis azt, de azért alaposan megbonyolítva. Az ismerősöm is otthagyta, mert nem bírta tovább, pedig ő is bőven a jó tanuló kategóriába tartozik. Az Óbudai Egyetem gyakorlatiasabb, mint a BME, ezért általában akik otthagyják a BME-t, az Óbudaira mennek át.
2015. jan. 28. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Az egyik legnehezebb egyetemi szakok kozott van. Viszont ha jo tanulo vagy, miert ne probalnad meg? Egy BME-s villamosmernoki vegzettseggel nem igazan fogsz soha szukolkodni.
2015. jan. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Ezt a ponthatárt nem olyan nehéz elérni. :"D

Egyébként nekem bátyám tanult ott. Erős gimnáziumból ment, csupa 5-össel, emelt fizika érettségivel. Hát mit ne mondjak, szegénykém nagyon megküzdött. De legalább egész jó munkája van.

2015. jan. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Sidel ***** válasza:
26%

Szinte semmit sem jelent az, hogy milyen tanuló voltál gimiben. Előny, ha fizikából, matekból fakton voltál és emelt szinten érettségiztél, illetve valamennyit programoztál is életedben. (nyilván ezt a mérnökinfóhoz mondom)

A villamosmérnöki szakba is van belelátásom. Nehéz szak mindkettő, megküzdenek velük az emberek, én is (egy pont híján csupa ötös érettségivel, jó jegyekkel, igaz csak matek fakt/emelt matek érettségi).

A ponthatár az tényleg semmi... elég alacsonyra teszik a lécet, mondjuk meg lehet tenni azzal a 600 férőhely/szakkal.

2015. jan. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

Oda járok (infó szakra).


Tényleg nem könnyű. Sokan csúsznak (én is), vizsgákon vért izzadnak.. Nem azért mert a tananyag olyan nehéz (hisz minden megtanulható), hanem azért mert sok, gyakran trükkösen, szopatósan, inkorrekten kérik vissza és minden tárgy mintha direkt úgy lenne időzítve, hogy a félév egy bizonyos szakában mind egyszerre zuhanjon a nyakadba, ha nem kezdessz el időben elég munkát bele tenni..


Mindemelett azt mondom, érdemes megpróbálnod, mert tapasztalatom szerint (kollegákat elnézve) többet ad mint az Óbudain, vagy ELTE-n az informatika szak (igaz, ez utóbbi nem informatika, hanem programtervező, az kicsit más), legrosszabb esetben kihullassz és átmész egy másik egyetemre (ez nem szégyen, sokan járnak így).


Ha felvesznek, akkor garantáltan megtudja majd a környezeted, mit jelent a 14. és a pótlási hét fogalma, és egy idő után már nem fognak furcsán nézni sem, amikor november végén kijelented, hogy "de jó, most már csak négyet kell aludni karácsonyig"...

2015. jan. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi, nem tudom még mit választok :D Még valakinek esetleg van véleménye? :)
2015. jan. 28. 22:26
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

Én ott vagyok villanyon, most végeztem az első félévemet, szóval saját tapasztalataimat tudom mondani. Hát úgy kb. 6. héttől kezdve exponenciálisan nehezednek a dolgok, én rögtön két labort elbuktam az elején, aztán nagyon nekifeküdtem a tanulásnak. Nekem a 10-13. hét volt a csúcs, itt volt hogy heti több mint 100 órát tanultam, a kikapcsolódás az alvást jelentette, itt kb. majd összeszartam magam. De mindenem meglett elsőre, a 14.hetem így már laza volt. A vizsgaidőszak nekem megváltás a szorgalmi időszakhoz képest, van rendesen időd mindenre, be tudod osztani mikor mire tanulsz, és én emellett naponta filmeket néztem, zenélgettem, haverokkal találkoztam stb. Szóval nekem a vizsgaidőszak az már könnyebb volt, és itt már egy egész szép átlagot össze tudtam hozni.

Szóval mindent egybevetve én nem bántam meg, hogy idejöttem. Bár tény, hogy nagyon sok a szopatás, meg nehéz (főleg a nagyZH-k, ott aztán rendesen meg kell szenvedni a kettesért, de a kisZH-k, házik, beugrók azért jóval egyszerűbbek), de itt nem vagy egyedül. Rengeteg jófej, segítőkész embert ismertem meg, akik bármikor (!) hajlandóak rámszánni 10 percet (vagy akár többet) ha valami nem megy.

Mindezeken kívül ha éppen úgy döntöd, hogy te most kikapcsolódsz, akkor végtelen program közül választhatsz, szinte mindennap van valami a koliban, sok funky rendezvény van, nem csak veretős bulik :)

2015. jan. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És mennyire volt más a BME a gimnáziumhoz képest? Úgy értem, hogy a tananyag és a számonkérés összhangban volt? Nem kértek lehetetlent? Az infó nagyon nehéz, vagy elviselhető és jól leadják?
2015. jan. 29. 18:50
 10/12 anonim ***** válasza:
11%

#6os vagyok


Az egyetem a gimihez képest más, főleg a BME..

Más egyetemeken gimihez hasonlóan többnyire családias az oktatás (pl. ELTE-n, oda is jártam), de itt inkább csak egy neptun kód vagy, aki vagy átmegy, vagy nem, nagyon nem vacakolnak senkivel..


A tananyagot többnyire korrekten leadják (persze van ez alól is kivétel), de ezt ne úgy képzeld el mind gimiben.. Ha valamit nem értessz, senki nem fog babusgatni és kezedet fogva átrugdosni, hacsak nem te magad..

A kiadott/kiszámolt feladatok sokszor köszönő viszonyban sincsenek a ZH feladatokkal, mivel az utóbbiak általában valami plussz csavart is tartalmaznak, amivel bizonyítod, hogy tényleg jól érted az elméleti részeket is. Számolj azzal, hogy sokszor neked kell majd utána járni annak ha valamit nem értessz és szívni is fogsz sokszor..

Viszont lehetetlent biztosan nem kérnek, minden amit leadnak, megfelelő időbeosztással könnyen, vagy nehezen de megtanulható!


Mit értessz pontosan infó alatt? Infósként olyan tárgyad nem igazán lesz, hogy "Informatika", mert ez egy gyűjtőnév.. Ilyen címszó alatt legfeljebb nem infó szakokon oktatják az informatikát..

Inkább ilyenjeid lesznek mint pl.: Programozás alapjai; Fizika; Analízis; Szoftverlabor; Valószínűségszámítás; Számításelmélet; Szoftvertechnológia; Algoritmuselmélet; Adatbázisok; Számítógépes grafika; Digitális technika; Jelek, rendszerek és hálózatok; Elektronika stb.


Ajánlom áttanulmányozásra a mintatantervet.

2015. jan. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!