Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A pszichológia a humán, vagy...

A pszichológia a humán, vagy inkább a reál beállítotságú emberekhez passzol?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem csak ezen múlik a dolog, de próbálom az alapoknál kizárni, vagy megtartani ezt a tanulási lehetőséget.


Én elég egyértelműen a humán felé hajlok, de arra nagyon..

A reál tárgyak is mennek valahogy, de az nem érdekel annyira, és nem is köt le annyira. Ha jegyet kell mondani, akkor elég változó, 4-5 között vagyok belőlük.



2015. jan. 25. 21:32
 1/10 A kérdező kommentje:
Ha már itt tartunk, az is érdekelne, hogy a biológia mennyire erőteljes tárgy egy pszichológus hallgató esetébe?
2015. jan. 25. 21:35
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok biológia alapú tárgy van, például anatómia, genetika, neurológia. Ha a biosz nagyon nem megy, akkor itt is problémák lesznek, viszont ha nincs vele különösebb problémád, csak nem érdekel annyira, az még nem jelent nagy hátrányt.


Szerintem ez tipikusan olyan szak, amin a reál és a humán beállítottságú személy is megtalálhatja a neki megfelelő területet, szakirányt. Én is kifejezetten humán beállítottságú vagyok, a biológiás tárgyakkal kicsit küzdök, de úgysem ilyen irányba fogok tovább menni, úgyhogy nem aggódom.

2015. jan. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A biológia nálam olyan, mint a matek. 4-5 között. Egyébként gyűlölöm sajnos. A magyar, töri, angol, ezekből alig van egy-két négyes.. (szerencsére)
2015. jan. 25. 22:00
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jogos a kérdés. Én azt mondanám, hogy a pszichológia a leginkább TTK-s szak a BTK-n. Humán és reál is, egyetértve a korábbi válaszolóval a későbbi specializációtól függ, hogy melyik inkább.
2015. jan. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kriminál vagy klinikai pszichológusra gondoltam konkrétabban.
2015. jan. 26. 18:28
 6/10 anonim ***** válasza:
Klinikaiban ám sok a biosz :)
2015. jan. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Uhh...
2015. jan. 27. 20:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez az egyik leginkább bioszos irány...
2015. jan. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha azt nézzük hogy mi kell az egyetem elvégzéséhez, akkor a reál érdeklődés a fontosabb.

Viszont hogyha szeretnél segíteni az emberek lelkén, foglalkozni velük, tehát ha a munkát, életet tekintjük, akkor a humán a fontosabb.

2015. ápr. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2015. ápr. 20. 20:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!