Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes-e úgy jelentkezni...

Érdemes-e úgy jelentkezni Mérnök-informatikusnak, hogy előtte semmilyen tapasztalatom nincs a programozás terén?

Figyelt kérdés

2015. jan. 17. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Siman, csak azert szamits ra, hogy az elso 1-2 felev nehez lesz. Sok mas tantargy is van, nemcsak programozas (sot, igazabol sokkal tobb mas targy van).
2015. jan. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok Mérnökinfós, Proginfós vagyok, ami többé-kevésbé testvérszak a Mérnökinfónak, szóval picit azért hozzá tudok szólni. Programozni nem fogsz olyan sokat MI-n, de arra készülj fel, hogy matematika lesz sok, és mérnökinfón fizika is van rendesen. Igazából a programozás az, amiből a legkevesebb előzetes ismeret kell szerintem, gyakorlatilag semmi. Matek menjen, és a fizikával se legyen problémád. Ez a fő.
2015. jan. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én itt vagyok ezen a szakon másodévesként, úgy, hogy előtte sosem programoztam. Nagyon jól van felépítve a tanterv, csak szép lassan vezetnek be minket a programozás rejtelmeibe, miközben végig fenntartják az érdeklődést. Nekem nem volt kifejezetten nehéz az első év, mindenből jól teljesítettem, de ez annak is köszönhető volt, hogy matekból nem sok újat tudtak mondani, így jobban rá tudtam koncentrálni a programozásra. Viszont gondold át jól, hogy tényleg érdekel-e téged hogy hogyan működik egy merevlemez, meg hasonlók. Tőlem túl kamikaze lépés volt az, hogy ide felvételiztem, mert hiába van hozzá érzékem, ezernyi dolog sokkal jobban érdekel.
2015. jan. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Melyik egyetemre jártok, előző válaszolók?
2015. jan. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bme Vik
2015. jan. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ELTE IK (proginfo)
2015. jan. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!