Műszaki menedzser! Megéri vagy válasszak inkább mást?
Melyik egyetemen érdemes tanulni? Mi a véleményetek a képzésről?Kemény a matek-fizika-infó? Egy mérnökinfó mondjuk jobban megérné? Egy Bsc műszaki menedzser elvégzése után lenne esélyem Msc mérnőkinfót, vagy gépészmérnök szakot felvenni? Milyen fizetések vannak? Nagyon nehéz elhelyezkedni?
Előre is köszönöm! :)
Én az ÓE-re járok műszaki menedzser szakra. Ez most az első félévem, így csak a matekról és az infóról tudok nyilatkozni. Az infó egy vicc, a matek már kicsit nehezebb, de szerintem leginkább azért, mert már elszoktam a tanulástól (előtte 4 évig csak dolgoztam, most dolgozom és mellette ezt a szakot csinálom levelezőn).
Szerintem MSc nélkül teljesen életképtelen a dolog, MSc-vel szerintem már jobbak az elhelyezkedési lehetőségek. De leginkább gazdasági msc-kre lehet vele jelentkezni, műszakira nem. Szerintem esélytelen, hogy erről a szakról átkerülj mérnökinfó msc-re.
Nekem megfelel ez a szak és vannak elképzeléseim, de mindenképpen szeretnék Msc-re járni utána. De szerintem ha téged a műszaki világ érdekel jobban, akkor inkább egy mérnöki szakot válassz.
Azt nem tudom, hogy mennyire nehéz elhelyezkedni, más kérdésnél is írtam, hogy van olyan ismerősöm aki a Mekiben kötött ki vele és van olyan ismerősöm aki elvégezte a Műmen BSC-t, majd a ráépülő MSc-t és most 300 ezret keres. De szerintem ez nagyon a két véglet. Az én környezetemben többen csinálják a Műmen Msc-t és azt mondják, hogy az megéri és azzal már el lehet helyezkedni.
Szia,
Műmen 5. félévét végeztem el most a BME-n.
Fél évig tanultam egyébként villamosmérnökit, aztán rájöttem hogy nem érdekel a fizika, meg hát kicsit az egészségemnek sem tett jót az a stressz amit ott kaptam, és inkább átmentem ide. Egyébként nem gondolom, hogy sokkal nehezebb. Első félév alapvetően húzós, mert hát szokni kell a dolgokat, de nekem volt olyan tárgyam (digitális technika) amit Műmenen ugyanúgy számonkértek ahogy ott, és még volt egy kicsi Assembly is ("Tervezzen egy bináris számlálót, amely blablabla, és fél oldal leírás" jellegű feladatok, nem tippelgetés)
Életem legjobb döntésének tartom hogy átjöttem erre a szakra. Alapvetően azért mert nem műszaki hanem IT beállítottságú vagyok. Így gondolkoztam, hogy Mérnökinfó vagy ez, de érdekelt az üzlet és a pénzügy mert gondolkozom abban, hogy céget alapítok, és programozni már programozok 12 éves korom óta, és dolgoztam már gimnáziumban is, így úgy éreztem, hogy nem múlik a diplomán az elhelyeszkedésem. Jelenleg szoftvertesztelőként dolgozom és imádom a munkám, és a fizetésemmel is teljesen elégedett vagyok. Eléggé elüt a szaktól, viszont rájöttem, hogy az állásinterjún (hacsak nem multi) nem azt kérdezik hogy mit tanultál, hanem hogy mit tudsz és hogyan viszonyulsz a munkához. Innentől meg azon múlik, hogy egyetemen milyen szabadon választható tárgyakat veszel fel, és egyetem mellett mi az amivel több vagy mint más, és az interjúkon mennyire látszódik rajtad, hogy te igenis egy olyan cégnél akarsz dolgozni ahova jelentkeztél. (Egyébként egy Start up jellegű cégnél dolgozom, így szerencsére a Corporate bullshittel nem találkozom, hanem közösen döntéseket hozunk, nem egyvalaki dönt)
Szerintem, a szak megtanít arra, hogy minden témához hozzá tudj szólni. (nekem voltak ilyen tárgyaim: Digitális Technika, Vegyipari és biomérnöki műveletek, fépészeti rendszerek, mechanika/dinamika,vállalati pénzügyek, számvitel, menedzsment, gazdaságstatisztika...stb)
Ha nem tanulsz mást mellé, akkor egy összekötő kapocs lehetsz a mérnökök és a menedzserek/ vagy a pénzügyi világ között.
Egyébként a BME-n vannak projektfeladatok utolsó félévekben, ahol bizony el kell menned és egy céggel közösen dolgozni a beadandódon, amit ha jól csinálsz, máris állást találsz. ;)
Alapvetően ha elvégzed és elmész egy állásinterjúra, és csak a diplomád tudod felmutatni, tényleg nincs sok értelme. A diploma mellé kell, hogy el tudd adni magad, amit meg lehet tanulni. Főleg ha mellette értelmes szabadon választható tárgyakat választottál. (én pl, Programozás C nyelven 5 kreditért illetve Android szoftverfejlesztés, ée egyéb nyalánkságokat vettem fel és végeztem el ) Mert ez az a plusz amit ha felmutatsz látják, hogy te tényleg érdeklődsz és nem csak viccből jártál egyetemre, hogy bulizgass.
A fizetések nagyon változók, függ nagyon sok mindentől, senki nem tudja megmondani, hogy mennyit fogsz keresni. felvi.hu-n egyébként vannak statisztikák a diplomán túl részben, érdemes megnézni. Az ottani átlagnál, ha el tudod adni magad akár 2x, 3x annyit is kereshetsz 1-2 év után.
Szerintem egyébként nem nehéz annyira elhelyeszkedni, de az biztos hogy első fizetés egy mérnökinfó diplomával jóval magasabb, mert hát nagyon nagy a kereslet rájuk, míg menedzseri pozícióra sokkal kisebb mivel egyrészt kevesebb a pozíció és többen végeznek ilyen diplomával mint IT szakterületen.
A Matek kemény BME-n az tuti. Legalábbis az első két félév. Matak A1 és A2, nem éreztem különbséget a Matek A1 VIK nehézsége és a Matek A2 Műmen között. (Matek A1-et elvégeztem VIK-en és akkreditáltattam)
Fizika nem olyan kemény az biztos. De vannak nehéz tárgyak. Vegyipari és Biomérnöki műveletek, és Közelekedési ismeretek. Én ezeken majdnem megbuktam.
Úgyhogy hajrá, többi suliban nem tudom milyenek a képzések.
u.i.: MSC-re kb tényleg csak pénzügyi vonalon van értelme szerintem. Mérnökinek is van, de le a kalappal ha te megcsinálod azt, hogy felveszed és teljesíted azokat a tárgyakat emellett.
ha van még kérdésed, akkor nyugodtan írhatsz privát üzenetet amiben konkrétabban is tudok válaszolni.
Örülök a pozitív véleményeknek, remélem jó szakot választok majd!
Köszönöm szépen a válaszokat! :))
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!