PPKE bionikai kar érdekelne, mit tudtok róla mondani?
Infóból általánosan semmit. Csak programozás.
Ez pedig C++, bevprog, prog1, prog2... de ezek sem olyan hűdedurva tárgyak, de azért egy oop projectet a végére meg kell tudni csinálni felülettel.
Aztán a másik a Matlab, ami fontos lesz nagyon a kutatási projectekhez, akár egy diffegyenlet kiszámolása, akár MRI képek értelmezése stb.
Ezen kívül van python script, ez a bioinfó területén jó nagyon sokmindenre, de van SQL is adatbázisnak, ez azért bővebb mint emelt infóban. Meg később VHDL, ha valaki FPGA-zni akar, vagy OpenCL GPU-ra.
(Digjeleket és neurhálókat BME-ről jött arc tartja. Ezek elég húzós tárgyak, én egyelőre nem vettem fel, mert szabadon választható)
Persze ez sem vészes, meg lehet ezeket csinálni.
Alapvetően az a cél, hogy össze tudj dobni egy kutatáshoz kapcsolódó projectet.
Ha bővebenn érdekel, akkor át lehet hallgatni MI-re egy csomó tökjó tárgyra, android, webspec, komolyabb prog dolgok... de szerintem ha fogsz egy könyvet akkor egy hónap alatt átképzed magad programozóvá aztán kész.
Én felvettem mind a digjelet, mind a neurhálókat.
Szerintem nem nehezek, típusfeladatok vannak, semmi különös. Mindkettőre igaz, hogy talán a legtöbbet tanultam rájuk a többi tárgyhoz képest a megfelelő félévben, a legjobban is értettem a dolgokat, aztán mégis ezekből lettem csak négyes... De abszolút teljesíthető ötösre is. Viszont fontos, hogy ne a pótzh-ra készülj, mert az szivatós! Az első, rendes zh viszont korrekt, azt írd meg jól.
Programozás ami kell, azzal szenvedni fog... de ha van egy kis logikai érzéke nem lesz gond. Úgy is minden alapról megy.
Gimis biosztudásra volt a legkevésbé eddig szükség szerintem. Persze a tudás sosem árt :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!