Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE programtevező informatiku...

ELTE programtevező informatikus mennyire piacképes diploma?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el járni esti képzés keretén belül (másoddiploma), mivel nagyon érdekel. Viszont azt látom, hogy iszonyat kevés tudással mennek át vizsgákon / zh-n, míg én meg jól megizzadok a 4-esért. Kissé zavaró, mert a végén a 2-sel átbukcsáló is ugyanazt a papírt kapja mint én.

Megéri jól tanulni ilyen képzésen, vagy csak legyen meg a papír, és fókuszáljak a tényleges programozói tudás elsajátítására? Csak egyszerűen leégne a bőr az arcomról, ha csak annyit tudnék amennyi itt a ketteshez kell, így felmerült bennem a kérdés, hogy mennyire versenyképes ez a szak? Vagy már ezt is elérte a tömegképzés / minőségromlás szele? Pedig direkt azért jöttem ide, mert úgy gondoltam hogy itt muszáj tudni, még a kettesért is, de úgy látom nem ez a helyzet.

Vélemények?



2014. dec. 11. 09:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Állásinterjúkon a diploma csak egy papír (bár fontos papír!), ebben a szakmában az a jó, hogy a cégtől nagyon hamar kihullik aki pocsék, mert meglátszik. És az ilyen nem is fog állást kapni egyhamar máshol...

Mellesleg a 2. félévtől majd lesz ott nézés, az első félév viszonylag könnyű, és viszonylag tényleg keveset kell tudni :-)

2014. dec. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!