Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan kell ezt értelmezni?...

Hogyan kell ezt értelmezni? Mi a szabály jelenleg? Hogy van ez az egyéni, ill. adott képzéshez tartozó támogatási idő? Fel lehet 12 államilag támogatott félévet csak a BSC-re használni?

Figyelt kérdés

"Egyéni támogatási idő

az 1. § (2) bekezdés g) pontja szerinti hallgatók esetén



(1) A hallgatók magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzésben - felsőoktatási szakképzésben, alapképzésben és mesterképzésben összesen - tizenkét féléven át folytathatnak a felsőoktatásban tanulmányokat. Az egyéni támogatási idő legfeljebb tizennégy félév, ha a hallgató osztatlan képzésben vesz részt és a képzési követelmények szerint a képzési idő meghaladja a tíz félévet."


"Adott képzéshez rendelkezésre álló támogatási idő

az 1. § (2) bekezdés g) pontja szerinti hallgatók esetén:


(1) A hallgatók esetén az adott képzéshez rendelkezésre álló támogatási idő két félévvel hosszabb, mint az adott tanulmányokhoz tartozó képzési és kimeneti követelményekben szereplő képzési időtartam."



2014. okt. 24. 13:40
 1/1 anonim ***** válasza:
Eddig úgy tudtam, fel lehet, de ez most engem is elbizonytalanít. Bár nem nagyon tudok elképzelni értelmes forgatókönyvet arra, hogy valaki egy 6(7) féléves képzést csak 12 félév alatt tudjon teljesíteni.
2014. okt. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!