Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Joghoz miért fontos a magyar...

Joghoz miért fontos a magyar (mint érettségi tárgy)?

Figyelt kérdés
Most már a történelem mellett lehet a másik felvételi tárgy élő idegen nyelv vagy latin (a magyar mellett), de pár éve CSAK magyar és töri lehetett. A törit értem, hogy fontos, de a magyar miért? Nem hiszem, hogy csak a helyesírás miatt, mert attól, hogy valaki nem emeltezik magyarból, még írhat helyesen. (Bár nyilván ez is szempont.)

2014. okt. 23. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szövegértés. Na ezért.
2014. okt. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezzel a "Na ezért." mondattal, mintha arra akartál volna utalni, hogy nekem gondjaim vannak a szövegértéssel, amit nem tudom hogy tudtál leszűrni egy 4 soros kérdésből...
2014. okt. 23. 12:44
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyébként azt gondolom, hogy akit felvesznek jogi egyetemre, annak eleve nincsenek szövegértési nehézségei.
2014. okt. 23. 12:44
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az szerintem érdekesebb, hogy miért nem kötelező földrajz szakra földrajz érettségi.

Amúgy tényleg érdekes lehet a szövegértésed. Felvételi követelmény 1 (azaz egy) emelt szintű érettségi a kettő felvételi tárgyból. Ha ekkora ellenségede a magyar nyelv és irodalom, akkor emeltezz töriből...

2014. okt. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ellenségede? Úgy látszik neked vannak szövegértési nehézségeid. Felvi.hu-t tudnám ajánlani. Két felvételi tárgy van, abból egy emelt szinten. Ezek az következőek: történelem ÉS magyar vagy élő idegen nyelv vagy latin. A kettőből (történelem és ,,a másik") egyet kell emelt szinten teljesíteni, de attól még mindkettő felvételi tárgy.
2014. okt. 23. 12:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes ezen vitatkozni. Véleményem szerint fontos, hogy egy magyar iskolába járó tanuló/hallgató tisztában legyen az anyanyelve dolgaival.

A jogra pedig tényleg a szövegértést és a jó fogalmazási készséget gondolom fontosnak, ha már a magyar érettségi a téma. Olyan bonyolult jogszabályok vannak... Volt szerencsém olvasni, amikor az 1997. évi CXL. törvényt tanultuk (könyvtáros vagyok), volt pár sor, amin megütköztem, és többször újra kellett olvasnom. És ez nem is a nagyon bonyolultak közé tartozik. Csak az a hivatalos fogalmazási stílus... Jó a szövegértésem, de ez a fogalmazási mód az, ami az őrületbe kerget.

És amúgy is, a felsőoktatási jegyzetek alapból szárazabbak, sok elég érdekesen van fogalmazva. A végére már hozzá lehet szokni, így elvégezve a fősulit nem is olyan nagy dolog. De aki épp belép a felsőoktatásba, na igen, kicsit sokat szenvedhet emiatt.

Remélem elég kimerítő választ adtam. Persze ez elég szubjektív. Erre a kérdésre nem lehet olyan választ adni, ami nem személyes véleményen alapul.

2014. okt. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugyanazt írtam, amit te..
2014. okt. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
OKé, de én jobban kifejtettem, hoztam saját példát... Vagy ez már bűn? Mert akkor bocsánat...
2014. okt. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!