Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemi/főiskolai...

Milyen egyetemi/főiskolai szakot ajánlanál amivel jól lehet keresni és némi tapasztalatod is van róla?

Figyelt kérdés
2010. jan. 24. 22:46
 1/6 czibles ***** válasza:

egytem nélkül is lehetsz gazdag...

amúgy meg milyen szakirány érdekel? kutatásban vannak a nagy pénzek, ha ott vagy akkor jó.

2010. jan. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én például villamosmérnök vagyok, és jól keresek. Viszont már 13 évesen tudtam, hogy villamosmérnök szeretnék lenni, és gyerekkorom óta az elektronika a hobbim. És nem azért mentem erre a szakra, mert jól lehet vele keresni, hanem azért, mert ez érdekelt. 18 évesen még eszembe sem jutott, hogy mennyit fogok keresni, ha majd egyszer végzek.


Ha mondjuk az irodalom vagy a színészet érdekelt volna, de bölcs atyai hatásra mérnöknek mentem volna tovább tanulni, bizonyára akkor is végzett mérnök lennék, még ha nem is kiváló minősítéssel szereztem volna diplomát. De valószínűleg ma nem azt csinálnám, amit, és egészen biztos, hogy nem ilyen lelkesedéssel. Tehát talán nem is keresnék ilyen jól.


A lényeg: amellett, hogy természetesen fontos, hogy milyen elhelyezkedési/kereseti lehetőségek vannak egy bizonyos szakon, azt is át kell gondolni, hogy vajon tudnál-e teljes lelkesedéssel dolgozni az adott területen. Mert igazán jól teljesíteni, és elégedetten élni csak akkor lehet, ha az ember szereti is a munkáját.

2010. jan. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igaza van ez előttem szólónak. Nem úgy kell egyetemre menni, hogy mindegy mi, csak jól fizessen, mert az ilyenek buknak ki leghamarabb...
2010. jan. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem is mindegy, hogy mi. Csak a lehetőségekkel szeretnék tisztában lenni. Hajlok a pszichológia felé. Jók a mommunikációs készségeim így több szakirány is jó lenne. Azért tettem fel a kérdést hátha jó tippeket adnak ami illik is hozzám.
2010. jan. 27. 23:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha jól akarsz keresni, akkor mérnök szakok (villamos, gépész, mérnök info, vegyész stb), esetleg olyasmi, mint gyógyszerész.
2010. jan. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
közgazdász vagyok, jól keresek. Fazekasnak készültem harminc évvel ezelőtt. Nem vagyok biztos abban, hogy akkor is jól keresnék, ha edényeket korongoznék mint tyúkanyó a szomszédokban.
2010. jan. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!