Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanuljak meg németül?

Hogyan tanuljak meg németül?

Figyelt kérdés

Nagycsoportos óvódás koromban már németeztünk néha.

Utána 1. osztálytól 8. osztályig tanultam németet az általános iskolában. Csak az a baj, hogy akkor még nem nagyon érdekeltek ezek a dolgok, meg nem is szerettem, meg olyan tanárom volt akinél eléggé könnyű volt puskázni, így ez azt eredményezte, hogy nem nagyon tudok németül. Erre még rátetézett az, hogy most már szakközép iskola 4 évét járom és itt angolt tanulok, (idén nyelvvizsgázok köszépszinten, itt már figyeltem :D ) és 4 év alatt elég sokat felejtettem.

Németből a szókincsem jó volt, és amikor német szöveg kerül a kezembe beugrik 1-1 szó, de a mondatalkotás nem szokott menni. Azt szoktam kipuskázni.


Oké, tudom, hogy figyelni kellett volna az órákon, figyeltem is, de figyelhettem volna jobban is. Én ezt belátom, de szerinem még most se késő :D


Az a tervem, hogy most van 2 évem német tanulásra az új iskolában ahol szeptemberben kezdek, és utána kimennék Ausztriába au-pairnek.

Magántanárhoz nem akarok járni, mert nem akarok egy vagyont beleölni. (kb. semmit nem akarok rá költeni :D) Hogyan kezdjem? Vannak az interneten jó német tanulási oldalak, hanganyagok?

Szerintetek ha 2 évig rendesen tanulok, és utána eltöltök egy évet Ausztriában akkor már jól fog menni a német?


2010. jan. 18. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy új nyelvtant, mert a nyelv sokat változott az utóbbi évtizedekben, bár a régi még mindig jó alap.

Némettanuláshoz ajánlom:


[link]

2010. jan. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi
2010. jan. 19. 16:14
 3/3 anonim válasza:
válaszd inkabb az angolt:)
2010. szept. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!