Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Videóvágó szakmát hol érdemes...

Videóvágó szakmát hol érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 év múlva érettségizem, de már régen tudom hogy videóvágó szeretnék lenni. Jelenleg programozónak és általános informatikusnak tanulok, mivel mikor ide jelentkeztem volt videószerkeztő szak de mire jöttem akkor szűnt meg. TV2 Akadémiával szemezgettem, de ott csak riporternek, szerkeztőnek és műsorvezetőnek lehet tanulni. Kifejezetten van olyan OKJ-s szakma ahol a televíziózás ennek az ágán tudnék tanulni? Vagy az akadémián is tanítják ezt?



2014. szept. 2. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:

TV2 akadémián is egészen biztosan foglalkoznak vágással, viszont remélem tudod, hogy drága a képzés. Emellett van a Szín- és Filmművészetin vágó szakirány, ott támogatott is indul, viszont közismerten nehéz bekerülni, oda általában olyanok jelentkeznek, akik valamilyen szinten ismerik a szakmát. Vannak még persze 2 éves OKJ-s és FOSZK képzések is, de ezeknél mindig érdemes érdeklődni a konkrét iskolát elvégzett hallgatóknál, mert sok egyáltalán nem gyakorlati képzés, vagy mindenkit átengednek, csak közben nem tanulsz semmit.


De szerintem a legjobb módszer továbbra is a Youtube. Ingyen van, és nagyjából minden szoftverhez találsz átfogó tutorialokat, és az alapvető vágási szabályokat kikeresheted a netről.


Viszont két dolgot a figyelmedbe ajánlok:


1. Zárt szakma, tehát kapcsolatok nélkül szinte esélytelen, hogy el tudj helyezkedni. Ha bekerülsz az oktatásba, a prioritás az legyen, hogy az oktatókkal megismerteted magad, hogy lássák, szorgalmas vagy, és használd ki a kapcsolataikat. Ezen kívül a gyakorlatot biztosító helyen kell nagyon bizonyítanod, mert a tehetségeseket szinte mindig visszahívják főállásba.


2. A vágás mellé ma már elengedhetetlen az operatőri, és bizonyos szintű szerkesztői ismeret. Ma már nem úgy van, hogy napi szinten órákat kell eltölteni azzal, hogy beírsz Betákat a gépbe, és erre kell mindenképp egy ember. A vágás alapjai könnyen elsajátíthatóak, és a digitális korban már nem is vesz igénybe sok időt. Ezért sok helyen nincs is külön vágó, hanem az operatőr, szerkesztő vágja az anyagokat. Sokan elkövetik a hibát, hogy elzárkóznak a legalapvetőbb új ismeretek megtanulásától, mondván, hogy nekik nem az a szakterületük. Ha te is ezt teszed, lehet, hogy mire végzel, már olyan világba fogsz kerülni, ahol emiatt hátrányból indulsz.

2014. szept. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
13 évesen kezdtem először Windows Movie Maker programmal vágni, majd azóta Sony Vegas es Adobeval szerkeztek és csinálom mai napig. Egy filmben se a történet hanem a kameraállás meg a vágói munka köt le inkább. Köszönöm a kommentet, remélem össze jön majd:)
2014. szept. 3. 13:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is a technikai részre voltam ráállva, de idővel kiderül, hogy az is ugyanannyira kreatív munkafolyamat, mint az írói, rendezői feladatok. Azért javaslom, hogy időnként mélyedj majd el a többi részfolyamatba is, mert egyrészt minden bizonnyal úgyis vágyni fogsz saját ötletek megvalósítására, másrészt egy csapat - főleg, ha amatőr - úgy tud hatékonyabban működni, ha jó a kommunikáció, és észrevesszük, ha a másik hibázik. Vágóként például a te felelősséged is, hogy felhívd a rendező, szerkesztő figyelmét, ha kronológiai, logikai hiba, önellentmondás, következetlenség stb. van a munkában. Mindenesetre sok sikert! :)
2014. szept. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Azóta mi történt?
2019. júl. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!