Mennyire lenne esélyes két szakot párhuzamosan végezni az egyetemen?
Egyetemi szakok:
egy könnyebb eü. szak volt az első az egészségügyi szervező (2010 szeptember -2014 január)
Jogi karon a második: Igazgatásszervező (2011 szeptember -2014 június)
Az okj képzés pedig:
pénzügyi-számviteli szakügyintéző (2012 szept-2014 július)
Ugye azt tudod, hogy ha két szakot párhuzamosan végzel, akkor az állam által támogatott félévek is duplán fogynak? Mivel az általad említett képzések mind 7 félévesek, így már a két BSc diploma elvégzéséhez is két félévet saját zsebből kell fizetned az állam által támogatott 12 felett. És akkor még nem is beszéltünk az MSc képzésekről, amelyek ráadásul még drágábbak is.
Egyébként talán 2012-ig ez egy működőképes és egész népszerű lehetőség is volt, az új felsőoktatási törvény bevezetéséig ugyanis csak egyszer vonódtak le az államilag támogatott félévek akkor is, ha két képzésen vettél részt. Feltéve persze, ha a második képzésre beiratkoztál még azelőtt, hogy a harmadik szemesztered elkezdted volna az elsőn. Ez a kapu azonban bezárult már.
Emellett gyakorlati haszna sem lenne sok, ha rendelkeznél egy vegyészmérnöki és egy gépész/villamosmérnöki diplomával is. Munkavállalás során az esetek döntő többségében úgyis csak az egyik pozícióban kapnál munkát, a másik szakon szerzett tudást nem tudnád kamatoztatni. Ennél szerintem hasznosabb lenne, ha az egyetemi éveid alatt a választott hivatást próbálnád meg minél magasabb szinten elsajátítani, az esetlegesen maradó felesleges energiáidat pedig TDK/kutatómunkával, nyelvtanulással, stb. eltölteni. Az adott szakmából pedig nyugodtan továbbmehetsz mesterképzésre, és ha érzel magadban kellő erőt, akkor akár phd képzésre vagy valamilyen szakmérnökire. Multiknál való elhelyezkedéshez, magasabb pozíció betöltéséhez később jól jöhet egy gazdasági irányú mellékdiploma is, de két mérnöki szerintem felesleges.
(Illetve olyan ismerősökről tudok, akik két hasonló szakot végeztek el, az egyiket alapképzésen, míg mesterképzésre váltottak az újra. Így lett MSc diplomájuk is, és két területhez is értenek. Erre példa a mechatronikai mérnök, majd tetszés szerint villamos/gépész, vagy ugyanez fordítva. Bár ők is zömmel az érdeklődésük miatt váltottak.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!