Mennyire nehéz emelt szinten a történelem és magyar érettségi?
Jövőre fogok érettségizni. Jogi egyetemre akarok menni. Aki, megírta már emelten magyarból és történelemből elmondaná a tapasztalatát? Hogyan készült? Mennyi időt fordított rá? Mennyire kell precízen tudni a az évszámokat, illetve magyarból egy-egy költő életét? Most előrehozottan érettségiztem infóból, de csak azért tettem le, hogy jövőre ne tanítson ez a tanár engem,mert szívatott és nem szerettem az érdemjegyem elégséges lett.(nem vagyok infó párti, humán beállítottságú vagyok). A kérdésem, és maglátásom az, hogy jövőre közép bioszt csinálok, ugye ha nem akarom nem írják be az infó érettségi eredményét a bizonyítványomba, hanem azt írják be, ami kedvezőbb nekem, és én a bioszt akarom majd ez a megoldás lehetséges van erre megoldás?
Mi a véleményetek a szegedi egyetemről, milyen a jogi képzése? A szegedi vagy a pesti egyetem jogi karai a jobbak, gondolok ELTE, PÁZMÁNY,stb?
Diákként szerintetek hol jobb és érdemesebb tanulni Szegeden vagy Pesten? Szerintetek melyik a hangulatosabb város?
"pluszba az írókról mindent vágnod kell, nagyjából olyan szinten, hogy pl. Ady mikor ment először wc-re 1906-ban,"
Ez így baromság, minimális életrajzot kell tudni a magyar emelthez. Ezzel szokták a legtöbben elszúrni, hogy a művek helyett az íróra koncentrálnak.
Én vizsgáztam mindkettőből emelten.
Magyar: ami legfontosabb, hogy jártas legyél a mai irodalmi életben. pl. tudd mi a Digitális Irodalmi Akadémia, milyen irodalmi folyóiratok vannak. Nem árt utánanézni az elmúlt időszak nagyobb rendezvényeknek; pl. amikor én írtam esszét kellett írni a Nagy könyvről. Ezen felül a kötelező olvasmányok szövegét és a korszakok jellemzését kell tudni. Ha ezek mellett még jó a fogalmazási készséged, gond nélkül tudsz 90% felett teljesíteni. Egyet tarts észben: ez irodalom érettségi. Nagyon sokan elszúrják a dolgot, mert azt hiszik a feladat láttán, hogy nem kell olvasmányélményeket hozzákötni. 2011-ben amikor én írtam volt egy olyan feladat, ami a fiatalok plázázási szokásáról szól. A javító tanár szerint az emberek többségének eszébe sem jutott irodalomhoz hozzá kötni a dolgot, bukták is rendesen a pontokat.
Történelem: az évszámok nagy része benne van az atlaszban, inkább szóbelire, az adott korszakra rákoncentrálva tanuld őket. Igazából ehhez elég ha a tankönyvedet használod. A lényeg, hogy nagyon értelmesen, ha kell többször olvasd el a forrásokat és tudd használni az atlaszt.
Felvételi: azt veszik figyelembe ami neked a legjobb. Kivétel ha az adott szak elvárja a két emelt szintű érettségit, akkor csak azok számítanak.
Egyetem: ELTE-ről tudok nyilatkozni, de csak baráti kör által. Elég kemény a képzés, viszont aki elvégzi könnyen kap munkát, ami ebben a túlárasztott szakmában nagy előny.
"ez meg azt a művet ki fordította le például, na most egy ilyet hogyan válaszolsz meg az életrajzok alapos ismerete nélkül"
Mondjuk úgy, hogy ez a munkásságához tartozik nem az életrajzához? Tudod mi a kettő között a különbség?
Én töriből emelteztem. Féltem tőle rendesen, de ennek az az oka, hogy lusta voltam normálisan felkészülni rá. Utólag bánom. Írásbelikor még át se néztem a szóbeli tételeket. Az első részt el is rontottam, de mondjuk volt néhány hülye feladat. Az esszék viszont nagyon jók lettek. Mindig van olyan téma, ami nem pont töri most pl, fejlődő országok meg a cigányság helyzete volt ilyen. Azt meg alapműveltségből meg lehet írni. De a jakobinus diktatúráról is tök jó esszét írtam a forrás meg az atlasz segítségével, pedig azt nagyon nem szeretem.
Aztán szóbelire felkészültem rendesen, könnyűt is húztam, nagyon jól ment. Ötös lett, de nem vagyok megelégedve teljesen vele. Tanulj már most sokat! :) A magyar állítólag szopás. Minket riogatott a magyar tanár...Bár a többi is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!