Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz emelt szinten...

Mennyire nehéz emelt szinten a történelem és magyar érettségi?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni. Jogi egyetemre akarok menni. Aki, megírta már emelten magyarból és történelemből elmondaná a tapasztalatát? Hogyan készült? Mennyi időt fordított rá? Mennyire kell precízen tudni a az évszámokat, illetve magyarból egy-egy költő életét? Most előrehozottan érettségiztem infóból, de csak azért tettem le, hogy jövőre ne tanítson ez a tanár engem,mert szívatott és nem szerettem az érdemjegyem elégséges lett.(nem vagyok infó párti, humán beállítottságú vagyok). A kérdésem, és maglátásom az, hogy jövőre közép bioszt csinálok, ugye ha nem akarom nem írják be az infó érettségi eredményét a bizonyítványomba, hanem azt írják be, ami kedvezőbb nekem, és én a bioszt akarom majd ez a megoldás lehetséges van erre megoldás?

Mi a véleményetek a szegedi egyetemről, milyen a jogi képzése? A szegedi vagy a pesti egyetem jogi karai a jobbak, gondolok ELTE, PÁZMÁNY,stb?

Diákként szerintetek hol jobb és érdemesebb tanulni Szegeden vagy Pesten? Szerintetek melyik a hangulatosabb város?


2014. jún. 24. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Én törit csináltam, de a legjobb barátnőm magyart, úgyhogy mindkettőben eléggé otthon vagyok. Én törire decemebertől készültem: kiolvastam két emelt töris könyvet, kijegyzeteltem a négy tankönyvet, minden évszámot, fogalmat, amit csak találtam kiírtam olyan kis papírokra (egyik oldal évszám, másik hogy mi volt akkor), és megtanultam már írásbelire az összes szóbeli tételt. Így lett 82% szóval elk*rtam eléggé, ez az érték nem igazán tükrözi a valódi tudásomat, de hát ez van, elég ez is. A barátnőm olyan igazi magyarb*zi (saját bevallása szerint :DD), tehát ehhez mérten a szóbeli tételeket már nagyon tudta írásbelire is, és az elmúlt két évben nagyjából 280-300 könyvet olvasott el, hogy meglegyen egy stabil alapműveltsége a magyarhoz. Mert igazából ide az kell de nagyon, meg pluszba az írókról mindent vágnod kell, nagyjából olyan szinten, hogy pl. Ady mikor ment először wc-re 1906-ban, és ehhez még egy nagyon fogalmazási készségnek is kell társulnia, mert anélkül halott az ügy. Plusz írj nagyon helyesen (a bonyolultabb külföldi neveket mindenképp gyakorold, ugye stresszhelyzetben nem biztos, hogy kapásból vágod Rimbaud nevének leírását :DD), és gyönyörűen (tényleg gyönyörűen, mert, ha picit nem tetszik a tanárnak az írásképed, az akár mínusz 9-10 pontokat is jelenthet)! Nagyjából ennyi lenne :). Ha kérdésed van, írj nyugodtan :).
2014. jún. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :):)
2014. jún. 24. 21:03
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

"pluszba az írókról mindent vágnod kell, nagyjából olyan szinten, hogy pl. Ady mikor ment először wc-re 1906-ban,"


Ez így baromság, minimális életrajzot kell tudni a magyar emelthez. Ezzel szokták a legtöbben elszúrni, hogy a művek helyett az íróra koncentrálnak.


Én vizsgáztam mindkettőből emelten.

Magyar: ami legfontosabb, hogy jártas legyél a mai irodalmi életben. pl. tudd mi a Digitális Irodalmi Akadémia, milyen irodalmi folyóiratok vannak. Nem árt utánanézni az elmúlt időszak nagyobb rendezvényeknek; pl. amikor én írtam esszét kellett írni a Nagy könyvről. Ezen felül a kötelező olvasmányok szövegét és a korszakok jellemzését kell tudni. Ha ezek mellett még jó a fogalmazási készséged, gond nélkül tudsz 90% felett teljesíteni. Egyet tarts észben: ez irodalom érettségi. Nagyon sokan elszúrják a dolgot, mert azt hiszik a feladat láttán, hogy nem kell olvasmányélményeket hozzákötni. 2011-ben amikor én írtam volt egy olyan feladat, ami a fiatalok plázázási szokásáról szól. A javító tanár szerint az emberek többségének eszébe sem jutott irodalomhoz hozzá kötni a dolgot, bukták is rendesen a pontokat.


Történelem: az évszámok nagy része benne van az atlaszban, inkább szóbelire, az adott korszakra rákoncentrálva tanuld őket. Igazából ehhez elég ha a tankönyvedet használod. A lényeg, hogy nagyon értelmesen, ha kell többször olvasd el a forrásokat és tudd használni az atlaszt.


Felvételi: azt veszik figyelembe ami neked a legjobb. Kivétel ha az adott szak elvárja a két emelt szintű érettségit, akkor csak azok számítanak.


Egyetem: ELTE-ről tudok nyilatkozni, de csak baráti kör által. Elég kemény a képzés, viszont aki elvégzi könnyen kap munkát, ami ebben a túlárasztott szakmában nagy előny.

2014. jún. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Nem egyszer volt magyar emelten olyan alattomos kérdés, amiben azt kérdezték, hogy ez meg azt a művet ki fordította le például, na most egy ilyet hogyan válaszolsz meg az életrajzok alapos ismerete nélkül? Szóval, ennyi erővel te is baromságot beszélsz. Az meg, hogy a töriatlaszban benne van minden, az szép és jó, de emelten az első részhez nem lehet használni, a másodiknál pedig pont az, hogy olyan alapadatok vannak csak benne, amit, ha valaki emeltre megy, akkor úgyis tudott már eleve. Szóval, kérdező inkább ne hallgass az előttem szólóra, mert az ilyen hozzáállással lehet nagyon könnyen ellazáskodni a dolgokat, ami soha vezet semmi jóra. Pláne nem a jogi karra :DD.
2014. jún. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"ez meg azt a művet ki fordította le például, na most egy ilyet hogyan válaszolsz meg az életrajzok alapos ismerete nélkül"


Mondjuk úgy, hogy ez a munkásságához tartozik nem az életrajzához? Tudod mi a kettő között a különbség?

2014. jún. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Édes istenem, köss belém, te egyetemista istenség, kinek a pórok érettségivel kapcsolatos szenvedései oly szórakoztatóak, s kinek még egy államvizsga sem lehet elég megterhelő! Kedves Kérdező, hallgass az Istenségre, ne tanulj életrajzot, sőt semmit, hiszen ez oly könnyű, kiváltképp az emelt magyar! (Privátban írj, hogy ha kell valami, tételek, egyéb infó, mert itt nem vagyok hajlandó többet írni, mikor rögtön így válaszolgat nekem...).
2014. jún. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én töriből emelteztem. Féltem tőle rendesen, de ennek az az oka, hogy lusta voltam normálisan felkészülni rá. Utólag bánom. Írásbelikor még át se néztem a szóbeli tételeket. Az első részt el is rontottam, de mondjuk volt néhány hülye feladat. Az esszék viszont nagyon jók lettek. Mindig van olyan téma, ami nem pont töri most pl, fejlődő országok meg a cigányság helyzete volt ilyen. Azt meg alapműveltségből meg lehet írni. De a jakobinus diktatúráról is tök jó esszét írtam a forrás meg az atlasz segítségével, pedig azt nagyon nem szeretem.

Aztán szóbelire felkészültem rendesen, könnyűt is húztam, nagyon jól ment. Ötös lett, de nem vagyok megelégedve teljesen vele. Tanulj már most sokat! :) A magyar állítólag szopás. Minket riogatott a magyar tanár...Bár a többi is.

2014. jún. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Emelt töriztem és nagyon elszúrtam. 70% lett. Írásbeli elött átolvastam 1x a könyveket és a 1-2 írásbelit oldottam meg. Szóbelire 1 héttel előtte kezdtem tanulni. Vettem egy tétel könyvet, műszakis és átolvastam. Többen így tanultunk. Volt akinek mázlija volt mert Szent Istvánt huzta, vagy a holokausztot. Én a 16% gazdaságát és az ilyenekben nem vagyok jó. Az életrajzokat és az eseményeket szeretem. 60ból 45 pontot kaptam. Ja és nálunk nem szerették ha vég beszélted, láthatóan untánk és mindig mondták, hogy ugorjunk. Előttem lévőket láttam, hogy pontozták. 3 tanár volt, 2 nő és egy faszi. A faszi döntött a másik kettő meg csak bólogatott. :D De, emelt törihez és magyarhoz is kell a szerencse. Meg figyelni kell, én nem tettem. De, én is jogra indulok.
2014. jún. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!