Jó tanulási módszer?

Figyelt kérdés

Én úgy szoktam tanulni, hogy mindent elolvasok 30x figyelemesen, hangosan és lassan.

De sokszor nem marad meg rendesen.

Miben hibázok.

Ilyenkor gépet, tv, zenét kikapcsolok

Csak arra koncentrálok



2014. máj. 24. 18:33
 1/6 anonim válasza:
talán mert nem jó a módszered?! csináld a régi
2014. máj. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Nem elolvasni kell, hanem megérteni, rendszerezni, a lényeget kiemelni.
2014. máj. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
aze gyes válastíró vagyok cskak mellényomtam... nos csináld a régi SZ.Í.SZ módszert..vagyis: szóbeli írásbeli szóbeli írásbeli..és így tovább egyszerre ne tanulj sok szóbelit és óránként pihenjlevegőzz egyett menj el mosdóba de ne ragadj el atv előtt vagy agép előtt! kutyázni se menj ki mert ott is le tudsz ragadni! először mindig könnyűvel kezdjed atanulnivalót és szellőztess hogy friss levegő kerüljön a szobába!
2014. máj. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30-szor??? Nem sok az egy kicsit? Húzd alá a lényeget, de még hatékonyabb, ha kijegyzeteled csak a lényeget a saját elrendezésedben, különféle kiemelésekkel, színekkel, keretezésekkel, nyilakkal stb. aztán már elég csak a jegyzetet átolvasni. Tegyél fel kérdéseket magadnak, majd azokra válaszolj. A végén, mikor már tudod, olvasd át újra a könyvet. Időigényes, de hatékony. Esetleg az interneten kereshetsz további forrásokat az adott anyaghoz, pl videókat.
2014. máj. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem ezt hívják magolásnak?

Nem tudom neked hogyan van időd 30x elolvasni az anyagot, én örülök, ha egyszer sikerül.

Ha könyvből tanulok, aláhúzom a lényeget az első olvasás során. Utána már csak azt olvasom át és próbálom megérteni.


Ha jegyzetekből tanulok, akkor kézzel átmásolom az órai jegyzetemet egy másik füzetbe. Így egyszerre írom és olvasom, könnyen megmarad.


Ha nem megy, interneten utánanézek (ez főleg mateknál segített).

2014. máj. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha 30-szor elolvasod, az magolás. Tudom, mert én is csináltam. Néha most is előfordul.


Én először lassan el szoktam olvasni. Próbálom megérteni, kötni valamihez, elképzelni - mondjuk akár vizuálisan is. Aztán még egyszer elolvasom, és kiemelem a kulcsszavakat, próbálom megérteni, ami addig nem ment, ami abszolút magolós rész, ott feleleveníteni, hogy mihez is kötöttem. Szeretek jegyzetelni is, rajzokkal, nyilakkal, színekkel. Mondjuk ahol 10 dolog felsorolása van, hogy valami mitől függ, és ha logikus is, mind a 10 magamtól nem jut eszembe, ezért magolnom kell, akkor mind a 10-et lerajzolom.


Mivel nekem rossz a memóriám, hiába értem meg, még nem tudom a kulcsszavakat, ezért nem tudom visszaadni se.

Nekem a rögzítéshez az vált be, hogy több napon is átnézem. Ha alszom rá egyet, az jó.


Sok sikert!

2014. máj. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!