Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimiben a matematika informati...

Gimiben a matematika informatika szakon tanítanak idegen nyelvet?

Figyelt kérdés

2014. máj. 22. 17:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden gimiben tanítanak idegen nyelvet
2014. máj. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem köszi.Az informatikát mennyire veszik komolyan,mert az engem nem érdekelne.Inkább a matek miatt mennék olyan szakra,mert gondolom,hogy azt magas szinten tanítják.És később az egyetemen hasznát veszem a mateknak.Az informatikával nincs semmi tervem.
2014. máj. 22. 17:57
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
Fogalmam sincs, nem is írtad milyen iskoláról van szó, de valószínű úgyse ismerem.
2014. máj. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
És nincs a környéketeken olyan gimnázium, ahol simán matematika tagozat van? Ha tagozat, akkor nyilván komolyan veszik mindkét tárgyat, más azért választja, mert az a tantárgy érdekli.
2014. máj. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha pedig a matekkal akarsz érvényesülni az egyetemen, akkor biztos, hogy fogsz tanulni programozni, szóval nem fog neked megártani az informatika sem.
2014. máj. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
közgazdász szeretnék lenni és ezért gondoltam,hogy jobb lenne a matekra ráfeküdni.Hát a környéken biosz-kémia osztály indul az egyik gimiben és én a biológiát meg a kémiát is utálom.Szóval nem hiszem,hogy sokat érnék el vele.Viszont van egy gyengébb szakközépiskolában gazdasági szak csak olvastam h azt az anyagot amit szakközépbe vennénk azt 2 hét alatt leadják az egyetemen.Szóval inkább a matekkel szeretnék foglalkozni meg az angollal.
2014. máj. 22. 18:24
 7/12 A kérdező kommentje:
Ezért gondoltam,hogy a matek infó szakot választom mert gondolom,hogy elég keményen tanítják a matekot csak ott van az infó ami nem érdekel:(
2014. máj. 22. 18:26
 8/12 Kair válasza:

Ha közgazdász szeretnél lenni, akkor mindenképp egy közgazdasági szakközépiskolába menj, mert több olyan szaktantárgy van, melyet 4 éven keresztül ott tanítanak, a gimiben egyiket sem.

Ha gimiből fogsz a Közgázra menni, nagyon megszenvedsz, vagy nem bírod megcsinálni.

2014. máj. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De hogyha nem egy színvonalas szakközépben indul gazdasági szak,akkor is oda menjek?
2014. máj. 23. 12:52
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha elég okos vagy, és tudsz sokat tanulni, akkor gimibe menj, és onnan a Corvinusra, ne a szakközép-vmi főiskola utat kövesd.

Az informatikára pedig több szükséged lesz, mint gondolnád, már csak azért is, mert ezek a kapcsolt, ill. határ-szakterületek szakemberei a legkeresettebbek, és a legjobban megfizetettek. Mérnök-közgazgász, mérnök-informatikus, közgazdász-informatikus, stb.

És hidd el, a gimi nyújtotta humán képzés is kifizetődik, mert nagyobb valószínűséggel leszel képes a problémákat többféle nézőpontból vizsgálni.

2014. máj. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!