Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esélyem ilyen eredményekke...

Van esélyem ilyen eredményekkel bejutni a BME villamosmérnöki szakra?

Figyelt kérdés

3-mas matek, 4-es fizika, és elektronika érettségi, és négyes info érettségi. Meg van egy négyes emelt angolom, megy egy villanyszerelő szakmám. Nemtudom nyelvvizsga most számít-e, de az is van egy közép angol. Jelenleg a szakmámban dolgozom, de elgondolkoztam, hogy lehet jó lenne, ezért megkérdezem :) Köszi a válaszokat

20/F



2014. máj. 15. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Villanyszerelő szakma nem számít, csak az okj 54.. és okj 55... kezdetű szakmáért jár többlet pont felvételin. egyébként a villanyszerelő az okj 33.. kezdetű régi szerint, mostani okj 34..-es kezdetű szakma.

Nyelvvizsga számít.

Nem az érettségi jegyeid a döntőek hanem az érettésgi %-os eredmény adja a pontszámot (ahány % annyi pontot ér).

2014. máj. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%

Akkor két éve érettségiztél?

És most be is adtad a jelentkezésed a felsőoktatásba?

2014. máj. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem nem lesz elég ez az eredmény, ha nem volt

egy ötösöd sem

2014. máj. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem nézted meg a pontszámítás szabályait.

Villamosmérnökire:

Matek érettségi %-os eredménye + vagy a fizika érettségi vagy az info érettségi %-os eredménye számít.

Arról hogy milyen eredménnyel tanultál, milyenek voltak az év végi jegyeid semmit sem írsz (azaz neked melyik pontszámítás a kedvezőbb? Nyelvvizsga 287 pontot ér felvételinél.

Szóval olyan 360 pont körül kezdhetsz reménykedni, ez alatt nem igazán...ha 370 vagy a feletti az eredményed akkor már jó esélyed van a bejutásra.

2014. máj. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

előző vagyok

Nyelvvizsga természetesen 28 pontot ér (elütöttem fentebb)

2014. máj. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

igen 2 éve érettségiztem, de nem adtam be a jelentkezést, mert még gondoltam rá, hogy ősszel még kéne érettségizni fizikából emelten,mert abból jó voltam. Matekom 50% os lett, a fizika meg 76%. De úgy tudom hogy bármilyen emelt érettségiért adnak 50 pontot nem? És ebből max 100 pontot lehet begyűjteni. Matekból amúgy mindig hármas voltam, fizikából meg 4es. Az infó érettségim elsőre hármas lett, de voltam ősszel javítani, az 70% lett akkor a másodikat nézik?

De gondoltam arra, is hogy még elvégzek egy technikumot, az okj öten valamennyi, csak az még két év, és ha utána mennék egyetemre.... Soká végeznék.

Amúgy köszi a segítséget :)

2014. máj. 16. 19:36
 7/11 anonim ***** válasza:
Technikusit felesleges végezned, ha mérnöki diplomára vágysz. Miért csak a BME a jó neked és ahhoz méred a dolgokat? másik egyetemre lenne leég pontod...és elkezdhetnéd a komoly tanulást.
2014. máj. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem mondtam hogy csak az jó nekem :)
2014. máj. 16. 20:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Már beadtad vagy jövőre akarsz jelentkezni? Én az OE KVK-ra jelentkezek jövőre, én matekból és angolból érettségizek újra, ill. nyelv vizsgát is akarok. Amúgy ne csak a pontokat nézd, tanulj is, tehát frissítsd a tudásod, amit pedig nem tudsz tanuld meg. Én például több mint 3 éve nem tanultam fizikát, előtte is csak 2 évet, de ott sem sokat, ezért itthon kezdtem el tanulni magamtól.
2014. máj. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A pontos pontszámokat nem tudom, de általában elég alacsony szokott lenni. BME-re nem bekerülni nehéz hanem bent maradni. A matek, és villamosmérnökin főleg, a fizika nagyon nehéz. Szóval ha ezekből 3-asod és 4esed volt, akkor mindenképp el kell kezdened ezekre gyakorolni. Habár van felzárkóztató tárgy mindkettőből első félévben, azokra nem érdemes számítani, mert 14 alkalom alatt végigrohannak a teljes középiskolás anyagon és gyakorlatilag használhatatlan ilyen tömörségben. Szóval nagyon fontos, hogy erős alapokkal kezdj neki és ha bekerültél hiába haladnak mindenből gyorsan és sok a zh meg a házi, csinálni kell és seggelni és gyakorolni, és ha valami nem megy, akkor időben segítséget kérni a megfelelő emberektől. Ha úgy döntesz megpróbálod sok sikert és jó készülést!
2014. máj. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!