Milyen szak után tudnék elmenni pszichológia szakra? Igazgatásszervezőivel?
Hajdihó! Pszichológiában szeretném kamatoztatni felső oktatásban a tudásomat, de nem számítok arra, hogy felvesznek pszicho szakra a magas pont miatt, pedig ehhez értek a legjobban és ezt szeretem csinálni hobbiként is.
Kérdésem az lenne, hogyha igazgatásszervezői alapszakot elvégzem, utána el tudok-e menni pszicho szakra? Ha igen, hány évet számítanak be?
Vagy ha nem számítanak be, akkor melyik szakra menjek jövőre? Bevallom, hogy egyelőre a társadalmi tanulmányokon és az igazgatásszervezőn gondolkozom, bölcsész szakok túlzottan nem érdekelnek, mert ki elég rosszakat hallottam róla. Mondjuk filozófia érdekel, de úgysem azzal, hanem joggal lehet elhelyezkedni. De mégis érdekel a pszicho, szeretném tanulni.
Vagy esetleg menjek külföldre, tanuljam angolul a pszichológiát? Már ezen is gondolkodom. Amerikában vagy Angliában jól megfizetik őket. Igaz még csak középszinten tudok angolul, de szerintem megtanulnám jobban is. Ez érdekel legjobban, bár magyarul választékosan tudom magam kifejezni, angolban sokszor nincs is rá olyan szó, amit mondani szeretnék.
Az a baj, hogy csomó mindent kipróbálnék, állást vagy egyetemi szakot, de a végén lehet rájönnék - időpocsékolás. Dolgozni szeretnék már. Még egyetemen 3 évet elvégzek, de 5 évet már nem szenvednék végig, a gimnázium is elég volt már nekem. De a pszichológiát szívesen tanulnám szerintem, nem lenne számomra nehéz, ez érdekel legjobban, csak Magyarországon nem fizetik őket meg bőségesen. És se nem magánba, se ovinál/suliban/kórházban szeretném folytatni munkásságomat, hanem komolyabb területen.
Mit értesz komolyabb terület alatt?
Amúgy ki kell, hogy ábrándítsalak, pszichológia MINIMUM 5 év lesz, de majdnem minden területen ennél is több. Más alapképzés után nem mehetsz pszichológiára, csak pszichológia BA-val mehetsz pszichó MA-ra. Úgyhogy pszichológia alapképzésre kell jelentkezned, semmilyen szakból sehány félévet nem fognak neked beszámítani. 3 év az alapképzés, utána két év a mesterképzés, ez már szakirányos, és ezután majdnem minden esetben plusz szakvizsgák vannak, van, ami megköveteli, hogy 150 óra terápiára járj, szintén az idődből ugye... Szóval erre azért készülj fel, ez egy egész életen át tartó tanulás lesz.
Csak most olvastam ezt:
"És se nem magánba, se ovinál/suliban/kórházban szeretném folytatni munkásságomat, hanem komolyabb területen."
Akkor szerinted mi a komoly terület, ah nem az, hogy azokon segítesz, akiknek a legnagyobb szüksége van rá?
Köszi a választ! Komolyabb területen azt értem, hogy állami szektorban, leginkább felnőtt emberekkel foglalkozva, például ha a bíróság kirendeli a pszichológust.
Úgy érzem ennek a pszichológiának csak magánpraxis szaga van, ahhoz pedig saját tőke és megannyi tapasztalat szükséges, amivel még 18 éves fejjel nem alapozhatok. Az óvoda és iskola nekem a közeg miatt nem szimpatikus, nem szeretem az állandó üvöltözést. Kórházba pedig nem szívesen mennék, ugyanis ott bármilyen betegséget elkaphatok. De ha én a kórházra gondolok, nekem alapból egy nyomasztó kép jut eszembe.
bíróság kirendeli a pszichológus: ilyen állás nincs, akit kirendelnek mint szakértő egy-egy tárgyalásra mind dolgozik valahol (pl.kórházban) vagy pont vállalkozó amihez tőke kell ahogy írtad!!!
nem szeretem az állandó üvöltözést: a gyermek pszichológus nem óvónő..ő nincs egy gyerekcsoporttal..semmilyen üvöltözést nem kell elviselnie..
Kórházban pedig nem szívesen mennék, ugyanis ott bármilyen betegséget elkaphatok:na szép dehogy kaphatsz el..Kórházhigiénés Osztályok vannak a kórházakban..semmivel sem több az esélye hogy beteg legyél ha ott dolgozol..
Pszichológiának még vannak más ágai..azokat nézegesd át..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!