Még mindig nem tudtam eldönteni, hogy ELTE vagy PE. Mi alapján tudnék választani?
Mindkét egyetemen kémia szakot jelöltem és 100 helyről 100 féle infót kaptam mindkét egyetemről. Az ELTE mellett érvelők a nagy múltat a nagy értékű diplomát és a kitűnő oktatást emelték ki, viszont hallottam olyat is, hogy ott tömegképzés folyik, nem foglalkoznak a tanárok a diákokkal és szó nélkül kivágnak egy elrontott vizsga után.
A Pannon Egyetem melletti érvek pedig általában a magas ösztöndíjak a (szintén) kitűnő oktatásról a különböző cégekkel ápolt jó kapcsolatokról és a kis csoportos foglalkozásokról szóltak.Viszont az ide szükség 300 alatti pont nem tűnik olyannak ami egy elit képzést takarna és félek hogy ha ide járnék akkor egyetem után vegyészként nem tudnék elhelyezkedni, vagy legalábbis hátrányt szenvednék egy ELTE-s diplomával szemben
Mi a megoldás?:S
A Pannon totál noname, bár az ilyen családias dolgoknak is megvan a varázsa, ha komolyan szeretnél foglalkozni valami természettudományos dologgal, akkor ELTE vagy BME. Ha munkát is szeretnél, akkor ezek közül is az utóbbi.
Egy tárgyon belül 6 elrontott vizsga után vágnak ki, nem szó nélkül, de jobb, ha nem kísérletezel vele. Azt, hogy teljesítményt vár el egy egyetem, ne ródd már fel neki, hanem kösd fel a gatyádat, és menj elébe. Hajrá!
"A Pannon totál noname" ez az egyik ok amiért nem hallgatnék az első válaszolóra, aki a válasza alapján sztereotip, arrogáns, pesti BME-s mérnökhallgató.
Elárulom a titkot, hogy 90%-ban azonos a tananyag az általad megjelölt szakokon. Ha jók a képességeid és szerzel egy summa cum laude vagy magna cum lauda diplomát akkor gyakorlatilag mindegy, hogy azt az ELTE vagy a PE állította ki, nem fogsz hátrányt szenvedni a munkakeresésben.
Nyugodtan hívj bigott BME-snek, de 8-10 magyar, és ugyanennyi nyugat európai egyetemen voltam már különböző okokból (előadtam, kutatás, 1-2 hetes projekt, stb). Ennek ellenére a Pannon egyetemről azt sem tudtam hirtelen, hogy hol van. Nyilván ha valaki tökéletes, szorgalmas, és vág az esze, akkor bárhonnan szerzett diplomával (sőt, diploma nélkül is) sikeres ember lesz. De ha már ügyes és magabiztos, akkor mi a fsznak menne el a Pannon egyetemre?
Elárulom, hogy valószínűleg az MIT-val is 80%ban ugyan az a tananyag papíron, mégis ők a világelsők, a magyar egyetemekről meg senki sem hallott. Aki a tanterv alapján hasonlít össze két szakot, arról süt, hogy fogalma sincs a felsőoktatás lényegéről, pláne reál területen.
A Pannon egyetem Veszprémben, Keszthelyen, Zalaegerszegen, és Nagykanizsán is van, és alapból ez az egyetem a vegyészeti képzésnek adott otthont, elsődlegesen Veszprémben. Nem tudom, mennyire erős az a képzés, nem leszek vegyész, de a BTK-s anglisztikájuk, unokaöcsém tapasztalatai alapján olyan közepes színvonalúak.
Egyébként nem kell arra menni, hogy BME jobb, mint más műszaki karral rendelkező egyetem. Nagyon sok régi neves egyetemnek már csak a neve van meg, nem fogok most példát hozni rá. És ezt tapasztalom is, mert két képzésen két más intézményben voltam/vagyok, és semmi különbséget nem látok a tananyagban, a számonkérésben és ezekben a "melyik iskola nagyobb nevű" szempontokban.
Arról próbálj meg informálódni, hogy mi az adott intézmény vizsga és tanulmányi szabályzata, mik a szabályok, amik rád vonatkoznak. A tanárok milyenek, jól oktatnak-e, meg lehet-e tanulni az anyagot. Annak nincs értelme, hogy tanulsz, de agyonszivatnak, és így kirúgnak, mintha elmész egy családiasabb egyetemre, ott elmagyarázzák normálisan, megérted, megtanulod, és bár nehéz a vizsga, de nem fognak meghúzni, mert a dolgozatod fejjel lefelé landolt az asztalon.
Szóval érdemes magáról a képzésről, mármint a gyakorlati részéről érdeklődni, hogyan oktatják, stb. Ha elérhető, akkor nézhetsz jegyzeteket is, óravázlatokat, ha megtalálod, akkor követelményrendszert, tárgyráépülést, ilyesmit.
Előre szólok, hogy mindegyiknek van előnye és hátránya is, így neked kell mérlegelned, hogy mi fontos neked és mi nem.
A ponthatárokban pedig ebből a szempontból nem lehet bízni. Van, aki mindenáron Pestre akar menni a város miatt, akkor nem fog PE-t jelölni, vagy ha mindenáron le akar menni Pestről, akkor nem fog BME-t jelölni. Én sem jelöltem annak idején néhány várost, mert nagyon rossz volt számomra a közlekedés.
Aztán a ponthatár függ még attól is, hogy melyik egyetemre hány hely van, amit most már maga az intézmény határoz meg.
Ha jó eredménnyel diplomázol, akkor pedig nem fog senki semmit mondani.
Szóval ha PE-re mennél szívesen, akkor nyugodt szívvel tudom ajánlani. Volt ott is ismerősöm, és előre szólok, nem lesz sétagalopp, nem lesz könnyű. Sokszor fogsz vért izzadni ott is. De ha kitartasz és küzdesz, akkor meglesz az eredménye.
Akvyr! Szerinted feleslegesek, szerintem nem! Nem kértem, hogy köss bele, nem neked írtam választ, hanem a kérdezőnek!
Egyébként meg de, hasznos lehet, mert ott már látja, hogy egyáltalán szimpatikus-e neki! Én is így voltam a suliválasztással...
Akvyr nagyon okos vagy kérdésre kérdéssel válaszolni. Ebből is látszik, hogy nincs megalapozott véleményed, csak az elfogultságod, meg az elitista hajlamaid miatt mondod amit mondasz; és persze jó magyar szokás szerint minden amit itthon van az szar.
Nyilván attól, hogy a tananyag megegyezik még nem lesz ugyanolyan az oktatás, képzeld el ezzel én is tisztában vagyok. Egy egyetem attól lesz jó, hogy jók az oktatói, a kutatások élvonalában van és jó ipari kapcsolatokkal rendelkezik. Viszont szerény kis országunkban alig-alig van különbség az egyetemek képzési szintje között (nyilván most nem a ~80 itthon bejegyzett felsőoktatási intézmény mindegyikére gondolok, hanem arra az 5 jobb természettudományi egyetemre). Vannak barátaim az ELTE kémia szakán és a BME vegyészmérnöki szakán is úgyhogy valamennyire ismerem őket, és nem mondanám, hogy minden tekintetben jobbak a pesti egyetemek, mint a vidékiek, és itt nem a családias hangulatra meg hasonló nonszensz dolgokra gondolok, hanem oktatói elhivatottságra például.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!