Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelezős érettségivel felvesz...

Levelezős érettségivel felvesznek 5év eltelte után egyetemre?

Figyelt kérdés
Két kisgyereket nevelek (6év és 5 hónap) levelezőn érettségiztem, nem túl jó, 2-es, 3-as eredménnyel. Nem azért mert ennyi a tudásom, hanem mert fél éves gyerek mellett nem nagyon tudtam rá készülni. Érettségim ezekből a tárgyakból van csak: magyar nyelv-, és irodalom, matematika, történelem, földrajz, biológia. Nyelvből nem kellett. Kérdésem: Szeretnék orvosi, vagy jogi doktori diplomát. Ilyen eredménnyel egyáltalán van esélyem a felvételre? (Plusz pontok: Gyed-en vagyok: 50pont, van OKJ-s bizonyítványom: 30pont) elég lehet a felvételre, vagy inkább ne is próbálkozzak? Tanultam jogot, és nagyon szerettem, el tudnám végezni, ha egyáltalán felvennének. Esetleg emelt szintű érettségit kell-e tennem valamilyen tantárgy(ak)ból?
2009. dec. 20. 10:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle bántás nélkül mondom a kegyetlen valóságot: esélyed sincs.

Ezekre az egyetemekre mindig jóval! 400 pont felett van a ponthatár, ami 5ös érettségit jelent. A többi pontot csak plusz pontokkal tudod megszerezni: nyelvvizsga, emelt érettségi stb. Szép és jó, hogy te a gyerekek miatt kapsz plusz pontot, de ez maximálisan csak 80 pont lehet, amivel neked még mindig max csak kb 250 pontod lehet ezekkel az eredményekkel.

A másik az, hogy az orvosi minimum 8 év és mellette szinte lehetetlenség dolgozni, legalábbis normál fizetésű munkát végezni biztosan nem lehet. A jogi egyetem szint úgy. Neked pedig gyerekeid vannak és szó szerint választanod kéne köztük vagy a suli közt.

2009. dec. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát megpróbálok őszinte és hasznos választ adni a kérdésedre.

Ugye a max 80 pontod megvan, az addig oké, de ahogy az előző írta, mindkét szakra jóval több a ponthatár, mint amennyi neked a jegyeid alapján van.

Akkor van esélyed, ha újraérettségizel (elég középszinten, mert a pluszpontjaid megvannak)

Orvosira alapból kell kémia/fizika a biológia mellé, szóval egyet választanod kell + újraírnod a bioszt.

Jogra töri és magyar kell, akkor ezeket kell újraírnod.

Mivel gondolom az év végi jegyeid is hasonlóak, így neked csak a duplázós módszer jöhet szóba. Ami azt jelenti, h mindkét szakra a két felvételi tárgyból kb 90%-os eredményt kellene hoznod (ekkor 4*90+80=440 pontod lenne)

Azt még azért nézd meg, h a te OKJ-s bizonyítványodat ezen a két szakon elfogadják-e, mert tudtommal szaktól függ, h hol melyikre adnak pontot. Tehát lehet, h a te OKJ-s bizid erre a két szakra éppen nem jó.


A jog ugye 5 év + 2 év bojtárkodás, ha jól tudom.

Orvosi meg 6 + 2év rezidens + x év szakvizsgáig.

Megőszülsz, mire oda jutsz, de ha ez az álmod, csináld. Orvosin van 30 év körüli évfolyamtársam (elsős vagyok)


Az viszont szerintem is igaz, h pont ezt a két szakot nem lehet ilyen kicsi gyerekek mellett normálisan csinálni. Vagy legalábbis nagyon nagy akaraterő (és egy segítőkész család) kell hozzá.


Azt szeretném még megkérdezni (kérlek ne vedd bántásnak), h lehet, h pont két ilyen egymástól távol eső terület érdekel? Melyiket csinálnád szívesebben?

2009. dec. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: Még vmi, mivel most kötelező egy nyelvből érettségizni, úgy gondolom neked is meg kell csinálnod...de ezt kérdezd meg inkább az OKMtől:)
2009. dec. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Jah még vmi: javítom magam : orvosira már KÖTELEZŐ az emelt szintű érettségi (elnézést, nekem még nem volt, azért feledkeztem el róla).
2009. dec. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Jövőre már mindegy egyetemre kötelező lesz az emelt, nem?

És megint emelik a ponthatárokat.

2009. dec. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az előzőekhez még annyit, hogy államilag finanszírozott szakokra még akkor is lehetetlen bejutnod nyelvvizsga nélkül, ha újraérettségizel. Esetleg egy vidéki ájk levelezőre lehet esélyed költségtérítésesként, de az meg horror. (Oda is kell a felsőfokú nyelvvizsga a diplomához.) Most már asszem, 3 év kell utána a szakvizsgához, gyakorlati helyet meg kihalásos alapon lehet találni.
2009. dec. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hm...második hozzászóló vagyok. Ennek tényleg utána kéne nézni, h mikortól hova kötelező az emelt. Mert mire a kérdező újraérettségizik meg minden, addigra sztem már jogon is kelleni fog. Nyelvvizsga a bejutáshoz nem előírás (csak ugye pontok miatt kell, de a kérdezőnek meg van a pontja másképp), csak a diplomához. Persze jobb ha hamarabb meg van, de az nem kizáró tényező. Lényeg, h a diplomáig meglegyen. Nálunk orvosin amúgy egy középfokú C kell a diplomához
2009. dec. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Hát az általad megjelölt felsőoktatási intézményekbe jutás esélyeit már kifejtették, de a parlamentben nagy változások lesznek állítolag. Oda ezzel a képzettséggel szerintem simán.:)
2009. dec. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nézegesd az eddigi ponthatárokat, adhat némi támpontot. Kicsit számolj fölé, és számold ki, hogy ezek alapján neked mennyi pontod lenne. Maximum 80 plusz pontod lehet, tehát annyid már van, arra már nem érdemes rágyúrni. Mindig a két legjobb felvételi tárgy eredményét nézik, ha nem elég a pontod, akkor azokból tehetnél egy javító érettségit. Az emelt szint csak plusz pontot ad (ha nem elvárás, hogy legyen emelt), szóval ha nem kell (nem tudom, hogy lesz jövőre), akkor az igazából felesleges, mert ugyan annyi pontot kapsz rá, mint a simára, csak jár érte plusz pont.
2009. dec. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az 1., 2., 3. 4.-es év végi jegyeim sokkal jobbak, csak az érettségim lett ellőve.
2009. dec. 21. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!