Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakon végezzek főiskol...

Milyen szakon végezzek főiskolát, ha a későbbiekben könyvelő szeretnék lenni? Egyáltalán milyen tanulmányokra van szükség? Milyen tantárgyakból érettségizzek? (gazdasági ügyintéző szakra járok)

Figyelt kérdés
Nagyon hálás lennék, ha egy könyvelő akinek van tapasztalata ebben a munkakörben tanácsokat adna, elmesélné, hogy jó dolog-e ezt csinálni, a fizetésről, nehéz-e stb...! :)
2014. márc. 6. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én végzettségem könyvelő. Közgazdasági szakközépiskolát végeztem. Ez után lehet még mérlegképes végzettségért tanulni, vagy számviteli főiskolára jelentkezni, de könyvelő lehetsz csak középfokúval is.
2014. márc. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mérlegképes tanfolyam elvégzéséhez nem kell feltétlenül a diploma, de a gazdasági szakmai előképzettség szükséges. Az hogy neked megfelelő lesz-e a szakképesítésed bemenetként nem tudom. Elég szigorúak a szabályok, hogy mit fogadnak el. De te ennek biztosan utánanéztél már.

Viszont ha diploma nélküli mérlegképes végzettséged van..nem igazán fognak alkalmazni..ez van...szóval ha ezzel akarsz foglalkozni akkor diploma és utána vagy közben végezd el a mérlegképest...

2014. márc. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A második hozzászólót szeretném megerősíteni, hogy nem sok esélyed van, ha nem végzel el egy főiskolát / egyetemet mellé.

Mellette pedig minél több nyelv (akármilyen élő nyelv, nem lehet hibázni) - így a szolgáltatóközpontokban mindig szívesen fognak látni.

2014. márc. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. márc. 10. 14:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!