Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű biológia érettség...

Emelt szintű biológia érettségire milyen könyveket ajánlotok?

Figyelt kérdés
Olyanokhoz fordulok, akik az elmúlt években érettségiztek, vagy esetleg most érettségiznek emelt szinten biológiából. Annyi könyv van a "piacon", hogy már nem tudok dönteni.. Szerintetek mi a követelményrendszernek leginkább megfelelő könyv? Esetleg tételes könyvek, feladatos könyvek, bármi, amit használtatok. Megköszönnék mindent.
2014. márc. 6. 17:02
 1/4 tubifex ***** válasza:
mindenképpen az oláh zsuzsa által írt könyveket ajánlom. általában az érettségi feladatokat is abból szedik ki
2014. márc. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az Oláh Zsuzsa könyvekből?? Hát nem tudom, melyikre gondolsz, de ami nekem olt, az azért nem volt egy nagy élmény....


Én inkább a Mozaikos könyveket ajánlom, vagy jókat mondanak még a Panemsulis könyvről is.

2014. márc. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Címet tudnál mondani?
2014. márc. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Én tavaly érettségiztem, mi a Lénárd-féle könyvből tanultunk alapvetően. Önmagában nem hinném, hogy elég, de nagyon hasznos, az ábraanyaga (főleg a biokémiai rész, folyamatábrák) elég jó, plusz érthetően ír, nem bonyolítja túl. Minket úgy készített a tanár fakton, hogy az volt az alap, azt kívülről kellett fújni oda-vissza, hozzá pedig ott volt az Oláh Zsuzsa biosz könyve, amit már említettek. Valóban nem egy élmény, rettenetesen rossz az ábraanyaga, de pl. a sejtbiosz nagyon jól le van írva benne. A 10. ill. 12-es anyagot viszont ebből a tankönyvsorozatból szerintem hanyagold. Ezek mellett ott voltak a Mozaik kiadó könyvei, amik kissé túltárgyalják az anyagot, de szépen kibővíti mindazt, amit a Lénárd-félében megtanultál. Szóval szerintem a Lénárdot tudd, de azt tényleg oda-vissza, és mellé a Mozaik könyveit vedd hozzá, de azokkal vigyázz, ne szöszöld el vele az időt, mert az meg a másik véglet. Tételeket pedig szóbelire szerintem felesleges tanulni tételes könyvből, gyakorlatilag egy tankönyvi lecke = 1 tétel. Nálunk ezt sulykolta belénk a tanár, és bejött! Ha tudok segíteni, írj nyugodtan, hátha tudok. Sok sikert és kitartás! ;)
2014. márc. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!