El tudná valaki modnani nekem, hogy jelenleg milyen a BME-n a mérnökinformatikai kar?

Figyelt kérdés
Konkrétabban, hogy mekkora részben kell a fizika, mit honnan kezdenek el tanítani stb.... tudom, hogy ez egy kicsit tág megfogalmazás, de jobban nem tudom megfogalmazni, azt hogy miről szeretnék hallani.

2014. márc. 4. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát fizika tanítás...van. Az előadások a tényleges (sokszor konkrétan informatikai) felhasználások pár példáinak, egy kis fizika történet, pár kísérlet és viszonylag tömény elmélet keveréke. Az elmélet egy része szerintem jó, a másik része (mi szintükön) soha használatot nem látó differenciál egyenletek serege.


Gyakorlaton már emberibben megfogható feladatokat veszünk a középiskolástól nem túlzottan elrugaszkodott féle megoldási módszerrel. A nzh-n az igaz-hamis részben (20%) vannak nehezebb kérdések is, de a számolósak nem vészesek. Szerintem jól fel lehet készülni rá.


Nektek már fiz1 és fiz2 helyett bevfiz és fiz lesz. Nekünk ugye volt egy opcionális bevfiz, ami amúgy nem sokkal volt másabb, mint a fiz1 követelményét tekinthetően.


A fizikát teljesen az elejétől kezditek. A buktató, hogy néhol gátlástalanul deriválnak és integrálni a kezdetektől fogva, bár a jobb gyakvezek orvosolják e tudás hiányát órán. Igazából a legtöbb dolog még bevfizen megoldható volt e nélkül is, így inkább csak "hattértudás" volt ez. Hogy most hogy fogják összehozni, hát nem tudom. De tanulj meg polinomot deriválni, integrálni azt nem lesz bajod. (Ez egyáltalán nem nehéz)


Matematikánál alapvetően az elemi függvények ismerete, ami fontos (bár nálunk szánt egy fél órát az exp és log függvényekre analízisen). Nyilván egyszerű algebrai átalakításoknak is menniük kell. De határérték, deriválás, ezt mind megtanítják. Szerintem nem is olyan vészes tempóban, mert az előadás inkább elméleti jellegű, amit nem kérdeznek vissza olyan keményen (vizsgán változó súllyal előjönnek a kardinálisabb dolgok)


Számításelmélet...hát a 2D analitikus geometriával jó, ha tisztában vagy (pont és egyenes szintjén), mert nagyon röviden érintjük a 3D-t (ebből egy ZH feladat is lesz), illetve sokszor példákat ehhez hoz. De kör pl. már elő se jött, mert nem erre megy rá a tananyag. Más szerintem előadáson előjön.


Persze jól jön, ha előtte is hallasz a dolgokról, de anélkül is meg lehet élni.


Programozni is a "mi a programozás" címszótól kezditek, eleinte még nagyon lassan ráadásul, de utána azért belehúz Czirkos és szerintem a legtöbbeknek tud újdonságot mondani.


Remélem tudtam valamennyire segíteni.


Amúgy első félévben az összes előadó nagyon jó szeirntem. Főleg Czirkos (prog) és Wiener (bsz). A gyakvezérből már szerencse kérdése is, de eddig nekem viszonylag jó tapasztalataim vannak.


Ha még bármi kérdésed van, nyugodtan tegyed fel.


wiki.sch.bme.hu

Ez jól fog jönni, ha idejössz.


Ja, és amúgy ez egy szak, a VIK karon és nem pedig egy kar.

2014. márc. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

[link]


azt tudom, hogy mindent onnan vesznek, ahol a középsulit abbahagytad, néhol szinte elvárják az emelt tudást is

2014. márc. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A fenti oldalra ne alapozzon senki, mert reklámszöveg. Ha egy sehányadik semmi egyetem lenne, akkor is ugyanez lehetne ott.


És pont ellentétesen: ahol tehetik igyekeznek mindent az alapoktól kezdeni (persze sokkal gyorsabb tempóban esetenként). Nyilván az összeadástól nem lehet kezdeni (bár a villamos szakon kb. ott kezdik xD). Szerintem az emelt tananyag sehol se kell (de erősen ajánlott, mert megkönnyíti az életedet), max mikromakro-n vagy bevfizen deriválnak egy-kettőt, de ZH-hoz nem kell meg most már nem is első féléves tárgy a mikmak.


Egy igazán erős specmat tudással pedig simán teljesíthető az első félév. Analízisből nekem csak az implcit deriválás volt új, az pedig nem valami nagy szám.

2014. márc. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, tényleg sokat segítettetek, eddig is ez szak volt a célom, de legalább most már azt is tudom, hogy mire vállalkozom :) Mégegyszer köszi mindenkinek a választ!
2014. márc. 5. 11:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!