Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a biosszal és a...

Vrandal kérdése:

Szerintetek a biosszal és a rajzzal minek lehet tanulni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a biológiát és a rajzot.Tanulok persze biosz mellett kémiát is emelt szinten.De mégis a rajzzal és a biosszal szeretnék foglalkozni csak nem tudom hogy hozzam össze a kettőt.( hasznos,építő jellegű válaszokat szeretnék)

2014. márc. 1. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Biosz-rajz tanár?


Vagy, amit én csinálok: Biológusnak tanulok és mellette rajzolok. Professzionális segítség nélkül, de azt hiszem azért így is jól haladok, lehet fejlődni :) (én is pont így voltam a gimiben, hogy biosz-kémia emelt, de szerettem a rajzot is :) )

2014. márc. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mondok egy újabb alternatívát: animációs modellezés.

Tudod nekünk biológusoknak nagy problémánk, hogy nem tudjuk mindig megvalósítani a tájékoztatást, a közlést, a nagy- széles nézőközönség előtti kutatások- témák- folyamatok bemutatását. Ugye információs korban élünk, amikor az információk mindenkihez eljutnak, de a szak tudományok nagy problémája, hogy nem tudják közölni az eredményeket az átlag embereknek.

Sőt nem hogy az újakat, de még a régieket sem tudjuk sokszor. Vannak próbálkozások, de nem igazán sikerültek jól.

Szóval nem sokan foglalkoznak azzal, hogy mondjuk számítógépes animációs modelleket készítsenek pl.: egy fehérjeszintézist bemutató, ami mondjuk jó- alkalmas lehet oktatásban is, mert bár vannak próbálkozások, de azok nem teljesek, vagy csak bizonyos részekre apellálnak.

Egy szó, mint száz készíthetnél ilyeneket, beszereznéd a hozzá szükséges eszközöket, és különböző folyamatokat (kémiai és biológiai) animálnál meg, mondjuk kódolásokat, vagy mutációkat, vagy sima körfolyamatokat, vagy mondjuk egy madár felépítését kívül belül, ahogy eszik, hova megy a táplálék, mi történik ott stb stb szóval ha jó a kézügyességed, és megtudod eleveníteni ezeket, akkor nagyon népszerű lehetsz.


Persze állatokat is lehetne animálni oktatási célokra, vagy ezerféle dolgot. Ha nekem lenne kézügyességem, és nem egy ilyen kis suta lennék, mint vagyok, akkor tuti, hogy már régen animálnám- modellezném az agy szerkezetét, mutatnám az ingerek útját mondjuk a substantia nigrahoz közben mutatnám, hogy mit eredményezhet ez... szóval nagyon sok jót- hasznosat lehetne tenni.

2014. márc. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek :) mindkettő javaslat felkeltette az érdeklődésemet
2014. márc. 2. 14:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves 2. válaszoló!

Ezzel nekem is jó ötletet adtál, még lehet, hogy nekiállok valami ilyesmit kitanulni...hogy ez nekem nem jutott eszembe ... :)

1. válaszoló

2014. márc. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!