Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha némettanár szeretnék...

Ha némettanár szeretnék lenni, milyen egyetemet/fősulit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Eddig a germanisztikán gondolkoztam, de nagyon félek tőle, mert ott minden tantárgyat németül kell tanulni és nyilván a tanár nem foglalkozna vele ha nem értem mit mond... Valamint oda valószínűleg csak fizetősre vennének fel, mert se a német középfokúmat se az emelt szintű érettségimet nem számítanák be (mivel oda ez elvárás).. :S

Apukám egy ismerőse tanítóképzőben végzett német szakon, most nyelvsuliban tanít és emellett tolmácsol, és nem keres valami rosszul. És egy tanítóképzőbe nyilván könnyebben bekerülnék...

Vagy még 3. lehetőségnek a pedagógia alapszak, de az meg olyan hogy amellett plusszban kéne németet tanulnom nem?

Most mit válasszak? :S


Ja és én max nyelvsuliban szeretnék tanítani, tehát akkor nem kell mégegy szakot felvennem ugye?


2009. dec. 10. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:
11%

A magyar nyelvet is meg kellene tanulnod, az is jól jöhet.("némettanár")

Egyébként a bölcsész szakon , több egyetemen van német, tanári szak.

Lásd felsőfokú tanintézetek tanácsadói füzetét.

2009. dec. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

véletlenül írtam egybe, nem kell mindjárt kötöszködni... -.-"

de azért köszi.

2009. dec. 10. 18:11
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Germanisztika szakon az emelt németedért megadják a 40 pluszpontot (ha 30% felett sikerült).
2009. dec. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
sajnos nem adják meg, utána érdeklődtem már sokszor. azért nem adják meg, mert oda elvárás... ha másból lenne emeltem, abból megadnák, de másból tuti nem teszek...
2009. dec. 10. 18:30
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
A nyelvvizsgát nem fogadják el, az emeltet igen. Elvárás, de megadják érte a pontot. Hol néztél utána? Kérdez meg az OM-et..
2009. dec. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
tegnap voltak a sulinkban a PTE-től, és egy ott dolgozó nőt kérdeztem meg... és a német tanárom is ezt mondta, valamint egy 2 éve germanisztikára jelentkező egyetemista is... ennyien csak nem tévednek már..
2009. dec. 11. 12:48
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha tanítóképzőt végzel, általános iskolai tanár lehetsz. Ha egyetemet (bölcsészkar), akkor középiskolai tanár lehetsz. Utána műfordító, tolmács...

Nem tudom mi a követelmény egy nyelviskolában, de egy felsőfokú nyelvvizsga a minimum.. Kérdezd meg az ismerősödet, ő mit végzett, hol gyakorlatozott, hogyan került be..

Nekem a némettanárom anno tanítóképzőt végzett (német szakon) majd levelezőn megcsinálta az egyetemi német szakot is, így taníthatott középsuliban.

2009. dec. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

1. A némettanár egy szó, ugyanis nem egy német tanár, =német születésű, hanem némettanár, magyartanár, történelemtanár, fizikatanár, énektanár...Szóval te írtad jól.

2. A pluszpontokkal kapcsolatban ezen az oldalon egy kérdésfeltevő az OKM-ben érdeklődött, és azt mondták, hogy jár a 40 pont. Egyébként ha nem járna, akkor is pont ugyanolyan esélyed lenne, mint a többi jelentkezőnek, hiszen akkor nekik se járna.

3. Mindenképpen a magasabb szintű képzést célozd meg elsőként, azzal többre mész, jobbak az elhelyezkedési lehetőségeid. Harmadik helyre még mindig beírhatod a tanítóképzőt. Attól ne tarts, hogy nem érted meg az előadást, ha felvesznek, akkor megérted. Ezen szinte minden nyelvszakos egyetemista átmegy az első hetekben, de könnyű belerázódni.

2009. dec. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor is igazam van:) Tuti, h adnak érte:D Amúgy sem veszítesz vele, ha bejelölöd, de te tudod. Nálunk is volt, h a tanár mondott hülyeséget, vagy vmit félreértett. Ebben az évben még biztosan adtak érte pontot. (csak az emeltszintért, a nyelvvizsgáért nem!)Ha nagyon érdekel a dolog én a helyedben azért tényleg az OKM-et kérdezném:P
2009. dec. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

hú köszi a sok választ...:)

hát akkor most már remélem tényleg jár érte a pont... az nagyon jó lenne..

de mostmár szeretnék ennek a végére járni úgyhogy tényleg telefonálni fogok az OM-nek...

2009. dec. 13. 11:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!