Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógypedagógia szak a Bárczin...

Gyógypedagógia szak a Bárczin vagy Szegeden?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jövőre érettségizek, és lassan ki kéne találnom, merre tovább. A legkomolyabban eddig a gyógypedagógia jött szóba. Vagy a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karra, vagy a Szegedi Tudományegyetemre szeretnék menni. Akik oda jártok: milyen a suli? Nem bántad meg, hogy oda mentél? Azt tanulod a suliban, ami érdekel? Miért mentél gyógypedagógiára? Lelkileg mennyire megterhelő munka? Eléggé aszociális vagyok, nem szeretem túlságosan az embereket, de ez valahogy megfogott, ezt szívesen tanulnám és foglalkoznék sérült emberekkel. Olvastam, hogy két év alapképzés után lehet tovább szakosodni. Ti merre mentetek tovább? Én a Gyógypedagógiai Pszichológiai Intézetre gondoltam. Mennyire lehet vele elhelyezkedni? Van munkalehetőség? Előre is köszönöm! :)

2014. febr. 16. 22:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én mindenképpen az ELTE-BGGYK-t ajánlom a legmínőségibb gyógypedagógai képzés az országban, a szakmai muníciót egyértelműen nem csupán a képzés adja, hanem már valamilyen szinten benned kell, hogy legyen, voltam nyílt napon és biztosan oda szeretnék menni, a tanulásban akadályozattak pedagógiája szakirány érdekelne esetleg a szomatopedagógia, mozgássérültek pedagógiája, de van hallás, látássérültekkel foglalkozónak is szakirány és természetesen itt válhatsz logopédussá is. A tanáraim véleménye szerint is abszolút keresettek a gyógypedagógusok, van jövője, én azt mondom, hogy mindenesetre adj egy esélyt ennek az egésznek, sok sikert!
2014. febr. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ha nem szereted az embereket akkor ne menj ilyen helyre .
2014. aug. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!