Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógypedagógia szak: Tényleg...

Gyógypedagógia szak: Tényleg elmondható, hogy az ápolónői munkát is rásózzák, aki gyógypedagógusnak tanul? Úgy értem a betegek pelenkáztatása, meg ilyesmi.

Figyelt kérdés
Gyakorlaton elvégeztetik ezt is az emberrel?

2013. szept. 4. 11:43
 1/6 anonim válasza:
Hát, nemtudom... Én nemsokára kezdek az egyetemen, majd kiderül:)
2013. szept. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem mert a gyógypedagógus általában nem jár kórházi gyakorlatra....
2013. szept. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak azt tudom, hogy a gyógytornásznak van kórházi gyakorlat, ahol injekciót ad be, ágytálat ürít stb., ez lehet viszonyítási alap.
2013. szept. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Engem leginkább a tanulási nehézséggel küzdő gyerekek korrekciója,pszichopedagógia vagy logopédia szakirány felől érdekelne.Milyen a gyakorlata ezeknek? Mert nyilván minden munkában mindenkinek a ranglétra legalján kell kezdenie és a gyakorlaton a "legalantasabb" munkát kapják meg először a gyakornokok. A gyógypedagógia alatt mit csináltatnak a gyakornokokkal?
2013. szept. 4. 12:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem igaz. A szak képzése szerint pedagógus képzés, s nem egészségtudományi. Inkább pl. Oktatási, nevelési ellátosakbn kell részt venni, vagy esetleg maxumum önellátásra tanítani őket, ha olyan szakirányt választasz.

Logopédi, pszichopedagógia, fejleztések, inkább külön kiscsoportos vagy egyéni tanítás.

De én is idén kezdem, majd meglátjuk :-)

2013. szept. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, el kell végezni, már ha olyan munkakörben vagy. Szociális gondozókból, ápolókból hiány van, már pedig a halmozottan sérült gyerekek ellátásához hozzá tartozik az is, hogy meg kell etetni, pelenkázni, öltöztetni stb. De ha jól értelmezem, akkor Te nem ilyen irányba akarsz menni, így ez esetben ezzel nem kell foglalkoznod.
2013. szept. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!