Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és 10. osztályos, gimnáziumban, 2-szer buktam, 1-szer szakot váltottam. Úgy néz ki, hogy hülye vagyok az érettségihez.


Félévkor is buktam 2-ből, de most már majdnem hogy mindenből bukásra állok, már órákra sincs bejárni kedvem.

Érdemes ezt tovább folytatni? Nem látom az esélyemet arra, hogy meglenne az érettségi, most meg közmunkára is akarnak fogni, hányingerem van ettől az egésztől...


Ha abbahagyom az iskolát, akkor milyen lehetőségeim vannak? Mert ennek nem látom értelmét, hogy tovább folytassam.

Én szívesen elmennék dolgozni, de nem tudom, hogy hova vennének fel 8 általánossal.

Milyen tanulási lehetőségek/tanfolyamok vannak, amelyekhez nem kell érettségi?

Köszönöm!



2014. febr. 11. 12:13
 1/4 anonim válasza:
Szerintem meg tanulj. Érettségivel sem könnyű elhelyezkedni, 8 osztállyal marad a közmunka...
2014. febr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ja, ezt a közmunkásat úgy értettem, hogy ugye most érettségihez 50 óra közmunka kell, de hát minek menjek ha nem is biztos, hogy letudok érettségizni, röhejes az aki kitalálta.


De egyszerűen nem érdekel az egész érettségi szar, és ami nem érdekel azt úgy sem tudom megtanulni. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen lehetőségeim vannak még, vagy esetleg tapasztalatokra aki hasonló helyzetben volt.

2014. febr. 11. 12:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Ami az érettségihez kell, az NEM KÖZMUNKA. Közösségi szolgálat a hivatalos neve. Ha mázlid van, és olyan helyre mész, ami tetszik (sok helyen a diák választhat. Vannak helyek, ahol a játszóházban gyerekekkel is lehet játszani vagy kórházban kisgyerekeknek felolvasni. Ezek nem olyan rosszak, mintha pl. az utcát kellene söpörni ami közmunkába szokott lenni) akkor még élvezheted is és ha belegondolsz 50 óra nem sok. Később ha rendesen dolgozol, akkor egy héten fogsz ennyit, ezt meg több részletben lehet.

A 8 általánossal meg semmit nem fogsz érni. Egyébként miért nem mész, akkor inkább valami szakiskolába? Nagyon sok lehetőség van, amihez nem kell érettségi. Sajnos ma már mindenkitől szinte elvárják pedig nem kellene. Ha valaki elvégez egy kőműves vagy villanyszerelő szakot az sima OKJ képzés és nem kell érettségi viszont a jó szakember meg kell. Vajon hány diplomás építene fel egy háza?

2014. febr. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jó ötlet, köszi. De azért ez a "közszolgálati munka" elég undorító azért, hogy most már ehhez kötik az érettségit.
2014. febr. 11. 20:12

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!