Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy diplomát finanszíroz az...

Egy diplomát finanszíroz az állam, de annak az elsőnek kell lennie?

Figyelt kérdés
Ha teljes egészében költségtérítésesen végzek el egy egyetemet, a másodikat kezdhetem államin, ha felvesznek?
2009. dec. 8. 01:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2009. dec. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Á, milyen szarul kérdeztem, jézusom! Most melyikre igen? Arra, hogy kezdhetem a következőt államin?
2009. dec. 8. 08:30
 3/10 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, hogy az ELSŐ diploma az ingyenes.

tehát ha az ELSŐt nem ingyenesen szerezted, akkor egyik sem az.

2009. dec. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bocs az utolsó mondatodra igen. Tehát mindenkinek jár egy felsőfokú képzés ingyen. Ez lehet az első és lehet a második is. (Nekem a harmadik volt)
2009. dec. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért ez így nem teljesen igaz. Igaz ez akkor, ha nem csúszol ki az államilag finanszírozott félévek számából.


Én most végeztem (és kapom meg az első diplomámat). Államilag finanszírozott képzésben kezdtem, de a 9. félévemet már fizetni kellett, mivel CSAK 8 félévet támogat az állam (8 félév támogatás - BA/BSc 6 féléves képzésnél).

Szóval nem addig támogatnak, amíg egy diplomát meg nem szerzel, hanem addig, amíg "tart a 8 félév". Ha neked tovább tart 8 félévnél megszerezni a diplomát, akkor a további féléveket már neked kell finanszírozni.


12 félévet támogat az állam - "régi"/osztatlan képzések esetén (lásd: orvosi, jogi, stb.)


12 félévet támogat az állam - BA/BSc 8 féléves képzésnél


8 félévet támogat az állam - BS/BSc 6 (6+1) féléves képzésnél

2009. dec. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a féléveket tudtam. Eddig 3-1 az állás a mindegy, melyik javára! További válaszokat is várnék, hogy tuti legyen, de az eddigieknek is köszönöm!
2009. dec. 8. 13:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem a 2. lesz ingyen, igaz, ez MA szak.

Munka mellett végeztem el a BSC-t, mert levelezőn nem indítottak állami finanszírozott csoportot, így költségtérítésesként. Most MA szakra járok, állami finanszírozásban.

2009. dec. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

12:11-es! És a 8. félévre is ugyanúgy járt ilyen ösztöndíj, szociális támogatás, stb.? (Mármint úgy értem, hogy bsc-re jársz, az ugye 7 félév, de átcsúszol a 8.-ba).

Mert sajnos nekem is lesz +1 évem, mert átjelentkeztem más szakra, és így jövök ki 8 félévből, ha nem csúszok semmivel. Viszont hála Istennek elég jól tanulok, meg a családi helyzetem miatt elég sok támogatást kapok, és így jó lenne majd az utolsó évre is megkapni ezeket!

2009. dec. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na akkor most mi az igazság? BA képzés érdekelne!
2009. dec. 14. 23:50
 10/10 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy 12 állami féléved lehet. Ha ezt elhasználtad, akkor nincs több. Ha nem használtad el, akkor van. Ezen belül:

Előfordulhat, hogy az iskola azt mondja, hogy Bsc-re csak 7-8-9 félévet használhatsz el az államiból, mert a többit fenntartják Msc-re (TO-sok szerint ez így rendben van, amúgy nem tudom törvényileg mennyire korrekt ez így) Ekkor lehet, hogy Bsc csak 7-8-9 féléved van ingyen, ha esetleg az alatt nem sikerül, akkor a végén fizetsz. Ellenben a 12-ből nem használtál el mindent, tehát ha Bsc után mész Msc-re akkor elhasználhatod ott a maradékot a 12-ből.


Mondjuk eleve a kérdés is rossz. Nem egy diplomát finanszíroz az állam/fő, hanem 12 félévet. Ha ügyes vagy, ezalatt 2 vagy akár 3 diplomát is összekaparhatsz. Lehetséges egyszerre két helyre is járni, miközben mindkettő állami. Persze egyszerre nem vehetnek fel két helyre, de 1-2 félév különbséggel a kettő között megoldható. Ez a párhuzamos képzés, ami megfelelő kérelmek, papírok benyújtása után lehetővé teszi, hogy két helyen legyél egyszerre államin. Van ilyen ismerősöm, tehát igen, létezik.

Az új helyre amikor felvesznek állami finanszírozottra, akkor azt fogják tőled megkérdezni illetve utánanézni, hogy hány darab elhasznált állami (ingyenes) féléved volt már életed során a felsőoktatásban? Kb. senkit nem érdekel ott, hogy hány diplomád van amúgy már saját pénzedből finanszírozva.

2009. dec. 15. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!