Hogy van az új rendszer szerint, milyen képzéseket és hogyan finanszíroz az állam?

Figyelt kérdés

Régen úgy volt, hogy az első diploma ingyenes. És ha azt az iskolát félbe hagytad, magyarán nem szerezted meg, de elkezdtél egy másik képzést, azt ugyanúgy finanszírozta az állam. (Persze ha államilag finanszírozott szakra jelentkeztél.) És nem számított, hogy mennyi félévig tanultál, vagy hol hagytad abba, hol szerezted meg, mert az első diploma költségeit, tandíját az állam állta.

Ez hogyan változott az új (BA) rendszer szerint?

Én még nem abban végeztem a főiskolát, és nem nagyon tudtam nyomon követni a változásokat, nem is nagyon értettem őket.

Láttam hasonló kérdéseket, az enyém annyiban más, mint azok, hogy nem tudom, hogy számolja most az állam a féléveket... Mindig újra kezdi? Vagy ha te már BA rendszerben kezdtél el mondjuk egy iskolát, de 2 félév után ott hagytad, és elkezdesz egy másikat, mire számíthatsz? Az első X félévet finanszírozzák, a többit pedig önköltségen te állod?


2010. febr. 23. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Legjobb tudásom szerint hat félév ingyenes (alapképzésben), és ez párhuzamos tanulmányok alatt is jár. De nem vagyok benne biztos.
2010. febr. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom 8 félévet áll az állam hisz van olyan szak ami 4 éves. Mint pl az enyém. ha pedig vmi miatt csúszol akkor még 2-t átvállal az iskola így összesen 10 félév ingyenes.

Ha belekezdesz egy szakba és nem tetszik, átmész másikra akkor az elpazarolt félévek megmaradnak és nem kapsz helyettük újat!

2010. febr. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
12 félévet támogat az állam, és ez tutifix, az előző kettő butaságot írt.
2010. febr. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Vki (pl kedves utolsó válaszoló) tudna linkelni vmi hivatalos leírást erről, vagy h pontosan hogy működik?

Elég nehézkes így, mert folyton változtatnak mindent... És ahány ember, annyi vélemény, meg "azt hiszem, úgy van"-ozás... A pontszámítási rendszert sem értem már, még abban is máshogy volt nekem, mint ahogy a felsőoktatási képzésem is... Kredites rendszerben, de már félig átmenőben a Bolognaiba, azt se tudtam, h ha esetleg halasztani kényszerülnék egy fél évet, vagy nem sikerülne befejeznem a szakdolgozatomat, esetleg levizsgáznom, mibe "pottyannék"... Elég zavaros...

2010. febr. 24. 08:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Utolsó vagyok. Felvi.hu-n hasznos infokat találhatsz, de valóban meg kell értük küzdeni, mert elég össze-vissza az oldal. Legalábbis nekem. Na, a lényeg, ez a felvi fogalomtárából van:

"Államilag támogatott képzés

Olyan oktatási forma, amelyben a képzés költségeit az állami költségvetés biztosítja a felsőoktatási intézményen keresztül. Ha a felsőoktatási intézményben államilag támogatott képzésben tanulmányokat folytató hallgatóról a tanév végén a felsőoktatási intézmény megállapítja, hogy az utolsó két olyan félévben, amelyben hallgatói jogviszonya nem szünetelt, nem szerezte meg legalább az ajánlott tantervben előírt kreditmennyiség ötven százalékát, tanulmányait a következő tanévben csak költségtérítéses képzésben folytathatja. A hallgató 12 féléven keresztül folytathat tanulmányokat államilag támogatott képzésben, az államilag támogatott félévek igénybevételéről, számításáról, a finanszírozási formák közötti átsorolásról a Tájékoztató "A felsőoktatás finanszírozása" c. részében lehet olvasni."

2010. febr. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, na így már sokkal könnyebb, és én is utána fogok tudni olvasni. Mondjuk még mindig vannak kérdéseim, de már könnyebben eligazodok.
2010. márc. 1. 08:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!