Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika / Nemzetközi...

Anglisztika / Nemzetközi kapcsolatok?

Figyelt kérdés
Ez a két szak között gondolkodom, viszont csak a negatív véleményeket olvasni róluk, hogy nem lesz munkalehetőség, maximum nagy szerencsével, kapcsolatokkal, stb... Esetleg létezik olyan szak, amely bő munkalehetőségeket kínál, és nem az a tipikus "büfészak", amivel ezeket illetik? Ha igen, melyek azok, hol tudnám érvényesíteni az angol nyelvtudást?

2014. febr. 9. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Sok olyan szak van, főleg mérnök-szakok, de ugye oda nem kell annyira angol. Amihez angol is kell az pl tolmács, ha jó vagy, jól lehet keresni. Angol is kell a pszichológiához, de ebből Magyarországon túlképzés van. Szerintem, ha tényleg jó vagy angolból, és érdekel is a pszichológia, akkor menj el pszichológusnak külföldre. Gazdagabb, fejlődő országokban felkapottabb, elismertebb, jobban fizető ez a szakma (egyelőre).
2014. febr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akkor tisztázzunk valamit: Magyarországon minden szak büfészaknak számít, az IT, a mérnöki, és az orvosi kivételével (bár, pénz szempontjából az utóbbi is az). Baromi unalmas a GyK-n minden kérdésnél azt látni, hogy a válaszadók az adott szakot/iskolát lenézik, lehúzzák, körülbelül az ELTE-BCE-BME háromszögben gondolkodnak, hivatkozva az állítólagos munkáltatók elvárásaira. Saját tapasztalataim alapján azt mondhatom, hogy a diplomádnak saját magad adod meg az értékét, csak TE vagy az, akin múlik, hogy mennyire tudod hasznosítani. Ha itthoni munkában gondolkodsz, úgyis a kapcsolatok fognak a legtöbbet segíteni, ez esetben pedig teljesen mindegy, hogy a Szolnoki Főiskolára, vagy a Corvinusra jártál-e, vagy sem. Az anglisztikát nem ismerem, de engem a nyelvszakok azért sem vonzottak, mert ismerősök mondták, ott alap, hogy jól beszéled a nyelvet, 3 évig a nyelvet "cincáljátok" szét, és meg ne halljanak egy kis akcentust, mert jaj, mi lesz. Én ezt a nyelv és az adott kultúra elkötelezett híveinek ajánlanám csak, engem untatna. A nemzetközi kapcsolatok alatt nem tudom mit értesz (tanulmányok, vagy gazdálkodás?),ott is alap a nyelvtudás (2 nyelv!), viszont hasznos dolgokat is tanulsz mellé. Még ha nemzetközi tanulmányokat is választod, később könnyebben tudsz lavírozni mesterszakok között, míg az anglisztika gyakorlatilag célirányosan készít a tanári/tolmács pályára-utóbbit nyelvszak nélkül is megcsinálhatod. A pszichológusi pályát csak úgy választanám, hogy mindenképpen MA-ra mész utána, mert sima BA-val kb. pont annyit ér, mint egy kommunikáció szak, sajnos. Konkrétan válaszolva a kérdésedre, én a kettő közül a nemzetközit választanám, semennyivel sem "büfébb" szak az én szememben, mint egy BCE-s BA közgazdász képzés, ahol még államvizsga sincs, csak szakdolgozat védés.
2014. febr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen a válaszokat :)

Végül a nemzetközi tanulmányokat írtam első helyre, pont a bő mesterképzési lehetőséged végett.

2014. febr. 16. 12:43
 4/4 A kérdező kommentje:
lehetőségek*
2014. febr. 16. 12:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!