Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot tudtok ajánlani,...

Milyen szakot tudtok ajánlani, ahol nagy hangsúlyt fektetnek a nyelvtanulásra, és ha elvégeztem, meg is tudok élni belőle?

Figyelt kérdés
Imádok nyelveket tanulni-angol,olasz,német-de nem tudom mit kezdjek velük.Szerintem ez magában nem elég.Vagy igen?
2009. dec. 2. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Érdekelnek a humán szakok?
2009. dec. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kicsit igen,de gimibe járok.
2009. dec. 2. 18:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Főiskolára, egyetemre gondolsz?

Ott tanulhatsz nyelvi szakokon, egyszerre két nyelvet is, de biztos elsajátíthatsz többet is még. Mostanság fordítóra, tolmácsra mindig szükség van, persze nem mindegy, hogy mennyire vagy szorgalmas. Kis szorgalommal nem igazán fogsz semmire se menni, bármilyen szakot is választasz, akár reál oldalon is egyszer valaha.

De nagy keletje van a tudásnak, a tudni akarásnak.

Olasztanárom mesélte, hogy azok a [szak]fordítók, tolmácsok kapnak sokat, járnak jól, akik pl. egyik idegen nyelvről a másikra fordítanak, köztes nyelv [jelen esetben: magyar] nélkül. Illetve állítólag pl. az olasz-német kombinációt tanulók, ha komolyan gondolják, előnyben vannak, mert szükség van rájuk.


Szerintem akármiből meg lehet élni, csak kitartónak kell lenni, hajtani kell, meg kell keresni és ki kell használni minden lehetőséget, amit kapsz az élettől.

2009. dec. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előzőnek teljesen igaza van! Próbáld ki a tolmács szakot, bár ott kell tanulni...
2009. dec. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!