ELTE-IK programtervező informatikus Vagy PPKE-ITK mérnök informatikus Vagy BME-VIK mérnök informatikus?
Alapvetően e között a 3 kar között vacillálok.
Idén fogok érettségizni. Matek és fizika faktra járok. Matekból mindig 5-ös voltam, és járok előkészítőre, mert emeltezni szeretnék. Fizika fakultáción 4-4,3 közötti átlagom szokott lenni. Pontom pedig 420-nál biztos több lesz.
A következők a kérdéseim:
1) Van-e fizika ezeken a szakokon?
2) PPKE-n mérnök infon van biológia/anatómia/stb?
3) Összességében melyik éri meg legjobban?
4) Mennyire teljesíthetőek a tantárgyak?
5) Van-e lehetőség külföldi tanulásra? Csak mesteren vagy már az alapképzés során?
6) Elhelyezkedési lehetőségek, fizetés?
7) Ponthatár?
Szia
1) elektronika van, a többi fizika (kvantumfizika) bizonyos szakirányon kötelező csak.
2) Pázmányon csak az info-bionika szakirányon van biológia (biofizika ill. neurobiológia), a többi (szoftvertech, mikroelektronika és robotika) szakirányon nincs biológia, de felveheted választhatóként pár bioszos tárgyat ha szeretnél.
6) Fieztés (karon végzettek, pályakezdők havi átlagkeresete)
PPKE-ITK: 284 810 Ft
BME-VIK: 280 310 Ft
ELTE-IK: 224 390 Ft
Forrás: HVG Diploma, [link]
7) ponthatárok BME: 370 PPKE: 320 ELTE: 305
5) Erasmus mindegyik egyetemen van, PPKE-n a mesterképzésen javasolják. A Pázmánynak Európán kívűl még amerikában is vannak erős kapcsolatai.
4) mindegyik egyetemen kell tanulni. A Pázmányon előny a kis méret így jobban odatudnak figyelni minden hallgatóra, ha kell a kötelezőn felül további konzultációt ill. gyakorlatot is biztosítanak. A felsőbbévesek pedig mindig szívesen segítenek, ha elakadtál a tanulásban vagy csak kérdésed van.
8) A pázmányon nulláról kezdik a programozást, de előny ha már programoztál egy kicsit. A gyakorlaton a gyakorlatvezető mellett a gyakorlaton jelenlévő felsőévestől is mindig tudszérdezni, ha elakadtál, ők ha kéri a csoport további konzikat is tartanak nektek :)
3) mindegyik egyetemnek megvan a maga erőssége, érdemes elmeni a nyiltnapokra, a Pázmánynak ITK-n január 24-én lesz nyílt nap.
Szia!
Én az IK-ra járok, így ezzel kapcsolatban tudok néhány infót. Fizika nálunk nincs, cserébe matek annál inkább( de ez ezek szerint nem okoz neked gondot). Megérni mindegyik megéri, de a mérnökinfó akkor jobb választás, ha inkább a hardverközelibb megoldások érdekelnek, esetlegesen ilyen irányban képzeled el a jövődet. A proginf meg akkor, ha a szoftverfejlesztés mögöttes tudománya érdekel, az hogy miért működik egy program, hogyan lehet jobb, optimálisabb. Teljesíthetőség szempontjból tanulássan simán teljesíthető, de vannak azért olyan tárgyak, ahol nem árt a plusz konzultáció. Többféle ösztöndíjunk van küföldi tanulásra némeiyk már Bsc alatt is elérhető, de van kifejezetten mesterképzésre való is. Elhelyezkedés tekintetében mindhárom egyetemről jók a lehetőségek, bár talán a proginf jövedelmezőbb az informatikai többlettudása miatt. De ezekről bővebbet a nyílt napon is megtudhatsz, ami január 24-én lesz. Ha érdekel, várunk szeretettel :)
A mérnökinfó (legalábbis VIK-n) rohadtul nem hardver közeli programozásról szól (több hardver közeli alapozó tárgy van, de nem ez a lényegi része az anyagnak), ráadásul most ezen tárgyak egy jelentős részét ki is vették a tananyagból. A hardver közeli programozás a villamosmérnök megfelelő szakírányán van.
Ugyanúgy van szoftverfejlesztés szakírány meg minden, amit a proginfohoz kötöttél te a BME-n is. Amiből kicsivel kevesebb van mérnökinfón az a matek. Akik ezt a hülyeséget terjesztik szerintem csak a nevét ismerik a mérnökinformatika szaknak. (vagy legalábbis nem BME-s mérnökinformatikát ismerik)
Neked már csak 2 félév fizika lesz BME-VIK-n az új tantervek miatt.
Szerintem nem lehet ezek közül jól választani, kicsit másak, de nagyjából ugyanoda vezetnek. Attól függ, hogy te mit hozol ki belőle.
A legmegfoghatóbb szerintem a szakirányok szerinti választás, persze ha éppen szoftverfejlesztés ez, akkor megint nem vagy előrébb.
Köszönöm a válaszokat. A Pázmányos válaszolótól még azt szeretném megtudni, hogy abban az esetben, ha középszintű matek érettségit csinálok csak, az mennyire hátrány? Van e valami felzárkóztató?
Mivel így is meglenne a pontom, kb 400 fölött. Annyit ugye csak nem emelkedhet?
Mert pl. a BME nyílt napon azt mondták, h lehet, h a határ 350 pont volt, de 420-al vettek fel embereket. :/
Ha a ponthatár a BME-VIK-en 370, akinek 370 pontja lesz vagy akinek 420 vagy esetleg 500, ugyanolyan államilag finanszírozott helyet nyer!! a Ponthatár természetesen emelkedhet, de ha egyszer 370 a határ, nem muszáj 420 pontodnak lennie!
Az emelt szintű érettségi nem kötelező, ha úgy érzed a középszintű is elég ahhoz, hogy felvételt nyerj, akkor válaszd azt! sok sikert!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!