Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen átlaggal felvesznek...

Ilyen átlaggal felvesznek ezekbe a gimnáziumokba? Többi lent

Figyelt kérdés
8.-os vagyok, most adtuk be a jelentkezési lapokat (ki melyik iskolában szeretne továbbtanulni). A Xántust jelöltem meg elsőnek, a Károlyi Istvánt másodiknak és a Veres Pálné 'sima' gimijét ill. a humàn tagozatát 3.,4. helyen. 7.-ben a 2. félévi átlagom a felvételi tárgyakból 4,4 volt most 1. félévben 4,4-4,6 leszek. A központit 18-án írjuk, szóval arról még nem tudok eredményt mondani. Arra lennék kíváncsi, hogy ilyen átlaggal, és viszonylag elég jól felkészülve a felvételire (előkészítők) felvesznek-e ezekbe az iskolákba? Illetve az elég biztos, hogy a Károlyiba felvesznek, mert most is oda járok, és akinek megvan a 4,3-as átlaga,azt automatikusan átveszik gimibe. Valamint ha valaki mondana véleményt ezekről a sulikról, akkor azt megköszönném:) Meg aki tavaly felvételizett a Xantusba/VGP-be az mesélhetne egy kicsit a szóbeliről ill., hogy kit milyen ponttal es átlaggal vettek fel. Számítanak tanulmányi versenyeredmények (mondjuk ha mesélek róla szóbelin akkor az jó?:D) ? Előre is köszi mindenkinek!!:) És bocsi hogy ilyen összevissza írtam, igyekeztem mindent említeni, amire kíváncsi vagyok:D

2014. jan. 6. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is a Xántust elölöm meg. :) Egyik ismerősömet tavaly 65 ponttal hívták be és szerintem olyan 4-es körüli volt az átlaga. Itt gyakori kérdéseken olvastam és már nekem is mondták, hogy szóbelin nem kérdezgetnek tőled, hogy pl ki a miniszterelnök stb, hanem magadról kell mesélned. Kedvenc könyved, színházi előadásod és ilyesmi. Neked kell irányítanod a beszélgetést, és beszéd közben ne nagyon állj meg. Legyél talpraesett! Ha a versenyedről van az ellenőrzőben dicséret akkor számít, mert tudtommal az ellenőrzőt nézik. Amúgy a gimi vagy az idegenforgalmi részre jelentkezel? :)
2014. jan. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szia!!:) gimibe szeretnek es nagyon remelem hogy mindkettonknek sikerul:))))) en a szobelin annyira nem izgulok mert beszelni azt tudok jo sokat:D inkabb a matek irasbelivel van a bajom mert nagyon nem megy:( azert remeljuk a legjobbakat:)
2014. jan. 6. 19:22
 3/11 anonim ***** válasza:
szerintem 70 pont fölötti központival simán behívnak :) nekem is a matek megy rosszabbul :// az előző felvételimnél kereken 10 ponttal lett rosszabb mint a magyar. majd írd meg hogy sikerült-e bejutnod :))
2014. jan. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
(első válaszoló voltam)*
2014. jan. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Szia! Én Xántusos vagyok.A Xántusban nem azt nézik h. összesen mennyi a központid, hanem külön ponthatárok vannak magyar illetve matekból is. Ha az adott pontok meg vannak akkor hívnak be szóbelire. Szóbelire először is öltözz ki, ne félj, légy magabiztos, és beszélj sokat, és úgy köszönj, hogy Jó Napot Kívánok! Be kell majd mutatkoznod, ott ne hagyd abba pár mondat után, így látni fogják, hogy bő a szókincsed, tudsz beszélni, és ez egy nagy előny! Egyébként ha már a szóbelire behívnak akkor onnantól sima ügyed van ha nem vagy sík hülye! :) Ha bármi kérdésed van nyugodtan írj. Sok sikert!
2014. jan. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszi a valaszt!!:) en is ugy ertettem a ponthatart, hogy kulon matek-magyar:) te most hanyadikba jarsz? Milyen pontokkal es jegyekkel vettek fel? Gimi vagy szki? Szeretsz oda jarni?:)
2014. jan. 10. 14:31
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja es imadkozom hogy behivjanak szobelire:$$ beszelni azt tudok:D
2014. jan. 10. 14:32
 8/11 anonim válasza:

Gimi vagy szki? Szeretsz oda jarni?:)

Most vagyok gólya :) Hát a jegyeim kivállóak voltak, nem volt négyesem, de hidd el ennél sokkal rosszab jegyekkel is vettek fel diákokat. 69 ponttal vettek fel. :) szki. Imádok!!!! :D Ha van kérdésed nyugodtad írj :) és szurkolok

2014. jan. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
68 pontom lett:) 22 matek :( és 46 magyar...
2014. febr. 16. 10:46
 10/11 A kérdező kommentje:
De felvettek (Xantusba) :D:))
2014. ápr. 27. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!