Sz1aszt0k! Villamosmérnökként miket csináltok a gyakorlati órákon?
Amit gyakorlatnak neveznek, az általában papíron számolgatás, matek, fizika, elektronika, stb.
De ami tényleg gyakorlati azokat inkább labornak szokták nevezni. BME-n van anyagtudományból, elektrotechnikából(villanymotor, nagyfesz trafók, napelem, stb.) van még labor 1, ebben ilyen ömlesztett méregetés van. Ilyen a labor 2 is. Az előbbi két tárgyban jó sok téma van, úgyhogy nem részletezném. Mostmár első félvében is van digit1ből, meg utána 2ből. De erről nem tudok nyilatkozni. Ezen kívül még programozásból vannak, itt meglepő módon programozni kell(c, c++).
Aztán ez után már szakirányos laborok vannak. Bsc-n 9 szakirány van, mindegyiken más laborok mennek. Meg van önálló labor és szakdoga, ami meg választott téma, a szakirányhoz kapcsolódóan. Msc-n az utóbbi két fajta van, csak többször(szakirány laborok és önlabok). Továbbá vannak szakmai választható tárgyak, ebből ha olyat választassz, ami laboros akkor az is lesz(itt is vannak egész jók).
1-2 dolgot lehet, hogy kihagytam, de a jelentősebbek benne vannak.
Szerintem a szakirányos dolgok a legjobbak, ezek már kezdenek hasonlítani ahhoz amit majd munkában is csinálni kell(persze csak akkor, ha ilyen irányban helyezkedsz el, ami nem kötelező). Én részletesebben a beágyazott rendszeres szakirányról tudnék mesélni. Itt lehet mikrokontrollert programozni, hardvert tervezni(digitális vagy analóg), méregetni, robotozni, jelfeldolgozni, stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!