Hány pontom lesz így?

Figyelt kérdés

A harmadikos év végi jegyeim:

Magyar: 4

Történelem 2

Matek 2

Fizika 3

Tesi 4

Angol 4

Biológia 3

Rajz 5

Etika 5

Info 4

Programozás 3


Az idei évvégi jegyeim körül belül

Magyar: 4

Angol: 4

Történelem 4

Matek 3

Rajz 5

Tesi 4

Fizika 4

Biológia 4

Info 4

Adatbázis kez. 3


Az érettségi eredményeim körülbelül

Magyar 70% : 4

Matek. 30 % : 2

Történelem 70%: 4

Angol 80% : 4

Informatika 71%: 3

Biológia 70%: 4

+ angol középfokú nyelvvizsga

Ha ilyenek lennének az évvégi jegyeim és ha ilyen lenne az érettségi eredményem? Hány pontom lenne?

A szakra ahová jelentkezni szeretnék 345 volt a ponthatár, el tudom érni ilyen eredményekkel?



2013. dec. 30. 18:42
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A tavalyi ponthatár volt 345
2013. dec. 30. 18:44
 2/14 A kérdező kommentje:
Felvi.hu- már próbáltam, de a szak amire jelentkezni szeretnék nem engedi bejelölni
2013. dec. 30. 18:48
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mik a felvételi tárgyak az adott szakra? Így első blikkre ahogy nézem, nyelvvizsgát beleszámolva kelljen mondjuk 320 pont a tanulmányi eredményekből. Ha duplázós módszerrel számolnánk, akkor a két legjobb érettségi eredményeddel is csak 302 pontod lenne, ha pedig a másik módszerrel számolunk, akkor is biztos, hogy kevesebb lesz.


Amúgy felvin van pontszámító kalkulátor, azzal lenne a legegyszerűbb (persze ha nem vagy lusta beirogatni ezeket az eredményeket).

2013. dec. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Milyen szakra akarsz jelentkezni?
2013. dec. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Biológia,és Magyar a követelmény!

DE- NK gyógytornász szak!

Akkor a biosz és magyarból jobb eredmény kell mint amennyit írtam?

Kb hány százalékosra kellene megírnom?

Köszönöm szépen a válaszokat

2013. dec. 30. 19:02
 6/14 anonim ***** válasza:

Gyógytornászra ezek a követelmények:

biológia v. fizika v. informatika v. kémia v. magyar nyelv és irodalom v. szakmai előkészítő tárgy


Feltételezem, hogy nem akarsz emeltet írni semelyikből, na akkor ha valamelyik kettőből a fent említettek közül írsz 80-80%-ot, meg ugye van középfokú nyelvvizsgád akkor duplázással (80+80)*2+28= 348 pont.

De persze a ponthatár lehet idén 400 is, amire mondjuk elég kevés az esély, de simán lehetséges bármi. Lehet, hogy 300-at sem éri el idén. Ki tudja.

Szóval én azt ajánlom, hogy próbáld meg minél jobbra megírni az érettségijeidet. A helyedben csak azokkal foglalkoznék, amik felvételi tantárgyak oda, azokból írj nagyon erőset, te a duplázással valószínűleg jobban jössz ki, mivel a jegyeid nem túl fényesek. :)

2013. dec. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ezekkel az eredményekkel a NEM duplázós pontszámítási móddal még a jogszabályi minimumot sem éred el, mert 238 pontod lenne és 260 a minimum.

Duplázós pontszámítással ha csak 70-os érettségiket írsz középszinten a felvéli tárgyakból akkor a nyelvvizsgával együtt 308 pontos lenne, gyógytornász szakra ennyivel nem lehet bejutni semelyik egyetemre, nézd meg az elmúlt éveket akár máshol is mint a DE. Ha nem teszel emelt érettségit akkor ahhoz hogy esélyed legyen 80% felett kell megírnod mindkettő tárgyból szigorúan az érettségidet..ahány százalékkal sikerül 80% felett lenned, annyival növekszik az esélyed hatványozottan.

2013. dec. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#6 biztosan egy született zseni vagy, mellette meg egy fogyatékos! Feltettem egy kérdés ha nem tetszik nem kell válaszolni a kérdésre nem kell idetolni a pofádat. És képzeld csak,hogy megnyugtassam a kicsi lelked mint ahogy írtam próbáltam sokszor kiszámolnifelvin,de nem engedi megjelölni a népegészségügyi kart, és ezért nem számolja ki. Csak el kellett volna olvasni kb a második válaszomat,de látom gyenge vagy ehez. Büszke lehetsz magadra ( az ilyenekkel,mint te csak a világ több)

Az pedig,hogy hanyas vagyok matekból nálunk sajnos nem csak a tudásból adódik.

Mindenki másnak köszönöm szépen a válaszát,nagyon kedvesek vagytok! :-)

2013. dec. 31. 09:32
 9/14 anonim ***** válasza:
39%

Attól, hogy kitöröltetted a válaszomat, még nem leszel okosabb. Érdekesmód nekem anno (konkrétan tavaly) nem okozott gondot, hogy szépen PAPÍRON MAGAMTÓL kiszámoljam a pontjaimat. Mert tudod, ember is képes erre, nem csak a netes pontszámító kalkulátor, igen olvastam, hogy azzal nem ment, tudom is az okát. Csak arra próbáltam rámutatni, hogy esélyed nincsen a felsőoktatásban, ha ennyire életképtelen és önállótlan vagy, hogy rögtön idejössz sírni, hogy nem tudsz összeadni egyedül, segítsenek mások.


Ja és nem vagyok fogyatékos, elég szomorú, hogy nem tudod, mit jelent ez a szó.

2013. dec. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kérdező és 9-es válaszoló ne veszekedjetek.

Kedves volt (ex6-os) 9-es válaszadó, te szóltál be a kérdezőnek először. Ami azért azt tükrözi hogy azt tekinted a "normálisnak" ami te vagy, több toleranciát a világhoz. sokan sokfélék vagyunk, nem mindenki olyan önálló középiskolás korában esetleg mint Te voltál, van aki sokkal későbben érő típus, vagy olyan család ahol nem téma a továbbtanulás a gyerekre bízzák az ilyen dolgoknak az eldöntését, és nem minden ofő foglalkozik az osztályával ilyen részletességgel...nem tudhatod mi a helyzet a kérdezővel...ezért beszólni sem volt szép dolog. (na jó a válasz sem volt éppen indulat mentes de valahol értem a dogot)

Igazad van nem egy nagy vasziszdasz kiszámolni papírod az elméleti pontokat, persze ha már ismered a szabályokat alaposan.

as kérdező egy másik kérdéséből tudom csak néhány napja (esetleg hete) gondolkozat azon hogy erre tanul tovább meg egyáltalán a továbbtanulás és felvételi pontok témában nem mélyedt még el. Valószínű Te ezeket múlt évben már félévkor kented-vágtad..mert Te ilyen vagy akit már jóval előtte foglalkoztatott a dolog, más meg más. Én pl. 2010-ben amikor jelentkeztem BSC-re február 12-én néztem meg a szabályokat és próbáltam kiszámolni hova van esélyem..és semmivel nem voltam hátrányba azokkal szemben akik már évek óta erre koncentráltak.

2013. dec. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!