Főiskolai jelentkezés informatikai területre. (? )
A főiskolai élettel, tárgyakkal, választható szakirányokról lenne pár kérdésem.
Egyrészt mennyire kivitelezhető reális mértékkel egy mérnök-infó, vagy prog.terv-infó egy jelenleg eléggé pocséknak nevezhető matematika tudással?
Néztem tematikákat, órarendeket, példákat..elég erősnek érzem a matek részét.
Azontúl, speciel az ELTE-nél láttam választható szakirányokat, ezt úgy teljes egészében valaki kifejtené Nekem, hogy pontosan ez mit takar?
Tegyük fel Én tartok kicsit a matek részétől ennek a 6 félévnek, mert habár az affinitás és a szorgalom megvan bennem, félek hogy kihullok a matekon, viszont szakirányként választható az "informatika tanár" is, ahol feltételezem könnyebben boldogulna akinek nehezebben megy a matek.
Esetleg vélemények ELTE-s hallgatóktól, vagy GDF, OE, DE?
GDF-ben van úgy némi rálátásom a gépekre, pár tanárra (Kupcsik:) ), de összességében nem sokat tudok az infós képzésről.
Mennyire nehéz bekerülni, és bent maradni..Mennyire féljek a matek részétől?
A három választható szak közül (pti, mi, gi) melyik passzolna jobban a pocsék matekomhoz?:) Illetve behozható ez a lemaradás az első és második félévben úgy, ha 2 éve nem nyúltam matekhoz?:D
Nekem fontos lenne idén bekerülni egy állami képzésre vagy legalább 50%-os térítéses jellegű történetre, mert idén végzek egy OKJ-s képzéssel (web-prog), és a legtöbb munkához elvárás az egyetemi/főiskolai végzettség..
Illetve úgy érzem, némi szemlélet váltás szempontjából fontos lenne, hogy "jobb" munkákat tudjak kiadni így a kezem alól, mert szeretnék ezzel foglalkozni a későbbiekben:).
A válaszokat előre is köszönöm.
Az egész nagyon durva és kemény matematika. Ez tény.
A szakirányról annyit, hogy az minden szakon van, és az utolsó vagy utolsó előtti félévben kell választani, tehát először túl kell élni addig a matekot.
Szia! Én eltés vagyok, így erről tudok neked némi infót szolgáltatni. Nálunk három szakirány van idén szeptembertől, ezek a modellező informatikus(A), szoftverfejlesztő informatikus(B), szoftveralkalmazó informatikus(C). A sorrendnél maradva az A szakirány a matekos, itt főleg a programozás matematikájával és matematikai modellekkel foglalkoznak. A B szakirányon leginkább a programozás logikájával és elméletével foglalkoznak, általánosságban elmondható, hogy ha Msc-re készülsz, ez egy jó választás. Végül a C szakirány ( a nevéből kifolyólag) inkább az alkalmazásra helyezi a hangsúlyt és olyan szakemberek kerülnek ki innen, akik három év után már elhelyezkdhetnek a munkaerőpiacon( de persze az Msc-re is lehet innen jelentkezni, ahogy A-ról is). Matek igazából mindenhova kell, viszont A-n erősebben kérik ezeket számon, mint B-n, vagy C-n ( illetőleg C-n kevésbé, mint B-n). A témaköröket tekintve lesz: Analízis( határérték, deriválás, integrálás, numerikus analízis, modellek és algoritmusok), lineáris algebra és diszkrét matematika. Véleményem szerint megfelelő erőbefektetéssel teljesíthető mind. A tanári szakirányok viszont kikerültek a választékból, ezek ezentúl osztatlan képzésként végezhetők.
Ha jól sejtem, a számalkban tanulsz. Mivel én is ott végeztem szoftverfejlesztőként, így óva intelek a gdf-től. Ha a mérnökinfó a vágyad, akkor OE vagy BME ( a kettő kb ekvivalens, bár nyilván lesz majd aki habzó szájjal igyekszik ezt cáfolni). A szakok tekintetében a helyzet a következő: A pti az a nagyon komoly elmélet, ebből kifolyólag matek. Szerintem az, hogy nem érzed magad jónak matekból, nem akadály( én se voltam az ), szerintem megéri. A mérnök informatikus az a Villamosmérnök és a pti szerelemgyereke, mindkét képzés előnyeivel és hátrányaival. Ha érdekel a rendszerközeli programozás, akkor ez a te szakod. Viszont itt a matek fizikával van pótolva és egyeteme válogatja, ki mennyire kéri ezt számon. A gazdinfó az kb a láblógatás némi informatikával keverve. Nyugodtan a hajadra is kenheted( főleg amilyen intézmények indítanak ilyen szakot). Ha ezt szeretnéd, akkor jobban jársz, egy progterv/mérnökinfóval és mellé egy gazdasági másoddiplomával. Bár meglátásom szerint ( és eltekintve előző véleményemtől) minden képzés annyira értékes, amennyi energiát te belefektetsz. De hogy kicsit fényezzem magunkat, nálunk aki tényleg odateszi magát, az el is végzi. És vannak mentorok( pl én), akik fogják a gólyák kezét az első félévben, hogy belerázódjanak a dolgok menetébe. Szóval félni nem kell.
Ha volna egyéb kérdésed is, tedd fel nyugodtan :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!