Ha a 2014-es szeptemberi képzések közt nem hirdettek most meg levelező képzést, akkor utólag már nem módosítják?

Figyelt kérdés
A Debreceni Egyetem népegészségügyi ellenőr vagy gyógytornász szakára mentem volna, de mindenképp levelezőn, mert munka mellett vagyok, így viszont eléggé elkeseredtem... Semmi esélye, hogy utólag esetleg változtassanak ezen, ez már fix a felvi.hu-n? :/

2013. dec. 24. 04:32
 1/8 anonim ***** válasza:
A rendes jelentkezési időszakra már biztos nem hirdetik meg, esetleg majd később pótfelvételire.
2013. dec. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gyógytornász szakot sehol az országban nem indítanak levelezőn, se most se máskor. (valószínű nem lehet, annyi a gyakorlati képzési rész, hogy levelező tagozat kizárt)

Népegészségügyi ellenőr szak levelezőn van az SE-n és PTE-n is. DE NK-n sosem indítanak levelezőt népegészségügyi ellenőr szakon, évek óra figyelem, mert engem is érdekelt a szak, de másképpen döntöttem. Tehát ne is reménykedj nem lesz egyikből sem levelező a DE-n.

2013. dec. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


A Pe nagyon messze van, az Se-n nézegettem, utánakérdeztem, és ott úgy van felosztva az órarend, hogy havonta egy teljes hetet kell bejárni, nem két-három hetente két napot. Mert egy-két napot még megtudok oldani, de egy teljes hétnyi hiányzást nem néznek el, főleg, hogy felutazni pestre meg onnan vissza egy egész napos program. Ezt meg sajnos nem tudom összeegyeztetni a munkámmal, és anyagilag sem a legszerencsésebb (plusz utazás, plusz vonal és menetjegyek), ezért szerettem volna városon belül maradni.


Esetleg nappalin gondolkodtam, hogy kérek egyéni órarendet, csupán a kötelező gyakorlati órák miatt aggódom, nem tudom, mennyire kötött vagy fix ott az órarend.


Kedves második kérdező, végül is mi mellett döntöttél? :)

2013. dec. 25. 15:03
 4/8 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok ismét.

Én Miskolci vagyok, és teljesen hasonló problémák és logika mentén próbáltam jó megoldást találni mint te még 2010-ben.

Végül egészségügyi szervező szakra jelentkeztem a Miskolci Egyetemre (itt levelezőn csak ez indult Eü karon) mert a munkahelyemmel nem tudtam volna összeegyeztetni a havi egy hét konzultációt (egyébként Pécsen is így oktatják azt a népegészségügyi ellenőr szakot, havi 1 hét konzultáció nem csak a SE-n).

Most fogok januárban államvizsgázni eü.szervezőn. Megyek tovább mesterképzésre, februárban adom be a jelentkezésemet, azt már a DE NK-re népegészségügyi mesterszakra. Eleve az csak 3 félév, és hétvégén van konzultáció tehát meg tudom oldani a suliba járást munka mellett. (előtte -2010-es jelentkezés előtt- még megkérdeztem elfogadott bemeneti szak az eü szervező népegészségügyi mesterképzésre ) Szóval ezt döntöttem..

2013. dec. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Még mindig a 2. választoló vagyok...egyéni tanrend kérdésben..nézzél után ki kaphat ilyen, mert pl. az Miskolci Egyetemen az hogy napi 8 órában dolgozol nem indok rá..max napi 4 óra munka amire tudsz hivatkozni, de van olyan kar ahol a munka nem indok egyéni tanrendhez, csak a tartós betegség, élsportoló ilyesmi.
2013. dec. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor mindenképp utánakérdezek! Sok sikert az államvizsgádhoz és a felvételihez!


Bár furcsállom, hogy a munka nem elég nyomós indok, remélem, hogy megoldható :/

2013. dec. 26. 00:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Megkerestem neked a Debreceni Egyetemen ki részesülhet kaphat egyéni tanrendet.

Kedvezményes tanulmányi (egyéni) tanrendben részesülhet az a hallgató, aki az adott félévben külföldi felsőoktatási intézményben részképzésen vesz részt állam

közi vagy egyetemközi ösztöndíj program alapján, a külföldi tartózkodás idejére,különös méltánylást érdemlő

esetet (szülés, családi indok) igazol és az addig teljesített félévekre előírt kreditek legalább 80%át teljesítette.

Nem részesülhet kedvezményes tanulmányi rendben az a hallgató, aki magánúton, munkavállalóként vagy munkahelyi kiküldetésben tölti külföldön a félévet,nappali tagozatos hallgatóként tanítási gyakorlatát tölti, vagy munkát vállalt, párhuzamos képzésben vesz részt.


Szóval a logika az az hogy vagy tanulsz nappalin és jár minden kedvezmény ami egy nappalisnak jár vagy dolgozol főállásban, és akkor levelezős vagy. Szóval az egyéni tanrendet elvetheted.

[link]

2013. dec. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bizony így van, közben utánakérdeztem én is, és így semmiképp nem megoldható a nappali 8 órás munka mellett, már más szakokat nézegetek levelezőn, de nagyon köszönöm, hogy utánanéztél! :)
2013. dec. 27. 15:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!