BME ipari termék- és formatervező mérnöki végzettséget utólag lehet gépészmérnökivel kiegészíteni?
az lehetséges hogy elvégzed a formatervezőt, aztán meg a gépészt. semmi akadálya nincs.
de szerintem fordítva több értelme van. elvégzed a gépészt és utána a formatervezőt (akkor a gépészethez kötődő tárgyakat már nem kell újra hallgatnod, ellenkező esetben ez nem teljesen van így)
első vagyok:
igazából nem tudom mit értetek az alatt, hogy "átképzem magam".
Azért írtam, hogy olyan lehet, hogy elvégzed a formatervezőt, aztán meg elvégzed a gépészmérnökit is. Így a gépészt kb. a nulláról kell kezdened. Mert olyan van az egyetemeken, hogy ha egy tárgyat megcsináltál már régebben, akkor azt nem kell újra megcsinálni, ha egyezik a tárgy 70-80%-ban (persze e mellett még van pár kritérium). De formatervezőként kb a matek1 és egy-két nagyon alaptárgyon kívül semmit nem fogsz tudni elfogadtatni. Formatervező ugyanúgy tanul anyagtant, mechanikát, műszaki rajzot (talán még áramlástant is), de éppen csak annyit, hogy valami rálátása legyen a dolgokra. Szóval ezeket a gépészek sokkal keményebben tanulják. Így gyakorlatilag teljesen a nulláról kell kezdened és 3,5 évig fog tartani.
Viszont fordított esetben, ha először gépészt végzed el, akkor legalább 1-2 félévet fogsz spórolni, mert pl. a fent felsorolt tárgyakat simán elfogadtathatod.
Azt is lehet elvileg, hogy csináljátok a terméktervező alapszakot, közben megcsináltok néhány gépész tárgyat (vannak előírt különbözeti tárgyak) is és 3,5 év után gépész MSC-re mentek.
De szerintem érdemesebb gépész alapszakra jelentkezni és azt kiegészíteni a formatervezési ismeretekkel.
A kreditrendszerben bármilyen tárgyat fel lehet venni szabadon választható tárgyként.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!