Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik mérnöki szakra éri meg...

Melyik mérnöki szakra éri meg jelentkezni?

Figyelt kérdés
Gépészmérnök, környezetmérnök, vegyészmérnök, villamosmérnök?

2013. dec. 21. 21:26
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Illetve mérnökértékesítő. (Még azt is megkérdezném, hogy ez mit is csinál pontosan?)
2013. dec. 21. 21:32
 2/21 anonim ***** válasza:
14%
egyikkel sincs biztos jövőd,sajnos...a legnehezebb a villamosmérnöki azt hiszem.
2013. dec. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%

Ezek közül a vegyészmérnök az biztosan jó!! Sokrétű, hiszen mérnöki szemlélettel és alapos kémiatudással több dologra is jó az ember.

Esetleg biomérnöki? Nagyon hasonló, elvileg biológiásabb (de csak nagyon kicsit, arra építve senki ne menjen oda, hogy biológiás szak, mert NEEEMM) és még több rétű.

Molekuláris bionika?


Gépészmérnököket, villamosmérnököket elvileg keresik.

Ehhez képest van például villamosmérnök ismerősöm, aki fél év alatt tudott csak elhelyezkedni. Egy elvileg menő szaknál ez már sok azért.

Pályakezdő gépészmérnök ismerősöm nincs, úgyhogy ugyan távolabbról, de hallottam onnan is ilyesmiket.


Közlekedésmérnöki elvileg jó, de nem mindegy, milyen szakirányon, ott is van ismerősöm, aki fél év alatt helyezkedett el és félig-meddig szakmán kívül, mert "rossz" szakirányon volt.


Energetikai mérnöki, ez is jó.


Építész, építőmérnök jelenleg elvileg nem keresett, alig építenek bármit is. Bár én azt nem értem, hogy ha felújítás (közterületek, parkok, középületek) mindenütt van, oda is kellene elvileg ilyen mérnök, nem?? Mégis az hírlik, hogy nem keresett.


A többi mérnöki vagy egyes esetekben: "mérnöki" szak nem keresett!!!

2013. dec. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából (BME esetében) a várható nehézség, és az elhelyezkedési esély az alábbiak szerint alakul: villamos > gépész > vegyész > környezet.

De én mint környezetmérnök (és a baráti köröm) remekül megvagyunk, a többség remek állásokat talált, és nagyon változatos az iparág. Persze mérnöki tudásban nincs ott a szak mint a többi, egyértelműen transzdiszciplináris a tanterv. A BME összes mérnöki szaka megállja a helyét a munkaerő piacon, de azért fontos, hogy tényleg érdekeljen a szakma, bele tudj tenni egy kis extrát, amivel kiemelkedsz valami speciális témakörben. Tehát inkább arra jelentkezz, ami valóban érdekel (és itt most négy eléggé eltérő szakról beszélünk).

2013. dec. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Leginkább a környezet mérnöki érdekel. Ahhoz feltétlenül kell a biosz? Vagy ha földrajz viszek hozzá az se rossz?
2013. dec. 22. 12:24
 6/21 anonim ***** válasza:

Biosz nem feltétlen kell, a földrajz meg mit sem ér, nem elfogadott.

De keress egy értelmes szakot. :)

Biomérnök, vegyészmérnök??

2013. dec. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
A környezetmérnöki minden egyetemen eléggé másra helyezi a hangsúlyt, ettől függ, hogy mi kell elsősorban. BME-n egyértelműen kémia és (kisebb részt) fizika. Biosz és földrajz nagyon nagyon minimális. Ha valóban érdekel a szak, és vannak kérdéseid, akkor írj rám bátran.
2013. dec. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon szépen kérlek, ne erre a szakra menj!!!

Még senkitől se hallottam, hogy értelmesen el tudta volna mondani, hogy ez mire jó.

Aki tud vele kezdeni valamit, az is részben szakmán kívül, és szerencséje és/vagy protekciója van. Persze azoknak baromi nagy az arcuk és röhögnek a többieken, van ilyen ismerősöm, távoli rokon...


A sulik döntő többségében töltelékként indították a szakot, hogy legyen kit tanítani, például nálunk ezt közölték is velünk. xD

Lehet, hogy adott karon normális kutatás sincs, amiben részt vehetsz és TDK-zhatsz. Keress te TDK témát, és majd élesben dől el, miért nem jó, lehúzzák.

A tanárok épp azelőtt tanulják meg, amit le kell adniuk, mielőtt leadnák az anyagot. Nincs évtizedes tapasztalatuk, nem tudnak kutatási eredményekből nyert többletinfót átadni. Esetleg nem haladnak a korral, elavult, amit oktatnak.

Olyan szakokon, amelyek nem töltelékszakok, kevésbé fordulnak elő ilyenek!!!



Persze gyakorlati helyet keresni baromi nehéz, hogyha valóban a környezetvédelem érdekel, és nem a munkavédelem vagy nem a minőségirányítás.


Akármi megtetszik a tanulmányaid során és elgondolkozol rajta, kiderül, hogy az más mérnök feladata. Aztán másod-harmadévesen már teljes kétségbeesésben leszel, hogy mire jó ez az egész szak... :/


Eljárok előadásokra, ott kiderül, hogy mindenféle végzettséggel dolgoznak a környezetvédelemben: környezettan, környezetgazdálkodási agrármérnök, biológus ökológia szakiránnyal, humánökológus, építész, műszaki menedzser környezetmenedzsment szakiránnyal, természetvédelmi mérnök és még sorolhatnám. Borzasztó nagy a konkurencia.


Voltunk szennyvíztisztító telepen. Ott közölték, hogy biomérnökök, vegyészmérnökök, vegyészek és biológusok dolgoznak ott. Rákérdeztünk, hogy környezetmérnökök nincsenek? Erre a válasz: Hááá-ááát ööö éppenséggel előfordul egy-kettő....


Szóval csak ezt a szakot ne!!!

TÉNYLEG BÜFÉSZAK, nem vicc!!

2013. dec. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Érdekes amit írsz. Ezt amúgy melyik egyetem/fősulin élted át? Vagy több suliból hallottál ilyeneket?
2013. dec. 22. 13:24
 10/21 anonim ***** válasza:
27%

Mindegyikkel elég jó jövőd lesz....

Aki azt mondja, nincs jövőd ezekkel, az vagy nagyon buta, vagy nagyon tudatlan a témában. Egyik esetben se értem, miért ír ide.

2013. dec. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!