Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Zenetagozatra a felvételi...

Zenetagozatra a felvételi követelmények?

Figyelt kérdés

Konkrétan Debrecenre értem.Előre elnézést a tudatlanságomért,ezért nem fogok szakszavakat használni :D. Szóval én csak éneket szeretnék tanulni,olyat lehet,hogy csak simán éneket? És ha igen,mik a követelmények,hogy felvegyenek? Látok a honlapon ezt-azt,de nem tudod teljesen értelmezni,mert mint mondtam,szakmailag nem vagyok még képzett,egyszerűen szeretek énekelni.


pl van olyan,hogy írásbeli meg szóbeli,de most melyikre vonatkozik mi?


[link]


Szolfézsból írásbeli meg szóbeli,meg zeneelméletből is.Most mindegyiken végig kell mennem? Vagy csak a szolfézsból?Mert zongorát is ír de én nem tudok zongorázni és nem is arra akarok arra menni :D Légyszi,valaki magyarázza el akár hülye gyerek módjára,hogy mi kell pontosan az ének szakra,illetve,hogy nézik az érettségi jegyeket? Köszönöm!!!


2013. dec. 17. 18:02
 1/4 A kérdező kommentje:

Kérlek magyarázza el vki,hogy pl ezek mit jelentenek? :D Lehet hülyének nézni nyugodtan,de nekem ez kínai :D


Tíz hangközből álló kétszólamú menet

Négyeshangzatok oldásukkal (dominánsszeptimek és szűkített szeptimakkordok)

Kétszólamú barokk imitáció

Egyszólamú, huszadik századi zeneműrészlet


Csak gondoltam ha már tudok énekelni miért ne próbálnám meg..

2013. dec. 17. 18:04
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos ez neked túl kemény követelmény! Biztos jól énekelsz, de ezek a zeneművészeti egyetemek eleve számítanak az előzetes zenei tanulmányokra. Nem csak szolfézs, az összesen végig kell menned. Maga az ének szak amúgy a klasszikus éneket jelenti, ez pl. operaáriák, Schubert dalok stb. Ha ezek érdekelnek, sajnos a szamárlétra alján kell kezdened, egy zeneiskolában. Továbbtanulásra tehát most mást kell választanod. Sajnálom, hogy ilyen lelombozó voltam! Amúgy pont az éneknél sokan későn kapnak észbe, José Cura is felnőttként kezdte és világhírű! Sok sikert!
2013. dec. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem :/ Azért köszi :/
2013. dec. 27. 17:29
 4/4 Leella válasza:
Ha érdekel ez az egyetem és már leérettségiztél, megpróbálhatnád a Pikéthy Tibor Zeneművészeti Szakközépiskola 2 éves szakmai képzését. Kicsivel egyszerűbb felvételi követelményekkel, ahol megtanulhatod ezeket középfokon. Innen aztán könnyen felvehetnek majd. Az iskoléa honlapja: [link] . Itt megtalálod a követelményeket és a felvételi előkészítő időpontját is. Remélem segítettem.
2013. dec. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!