Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi egyetem? Hogy működik?...

Jogi egyetem? Hogy működik? Felvételi?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekelnek a jogi tanulmányok. Legszívesebben egy jogi egyetemre mennék. A tanulmányi eredményeimmel nincs baj középsuliban jeles voltam/vagyok mindig. Van már egy angol és egy német középfokú nyelvvizsgám, és nemsokára ha minden jól megy lesz emelt szintű nyelvvizsgám is mindkét nyelvből.

Na most, az a baj hogy bármennyire is szeretnék jogi egyetemre menni azt olvastam hogy nagyon bonyolult, meg hogy ha ügyvédnek akarok menni akkor gyakorlatot kell szereznem ami ha csak nincs belső ismerősöm akkor szinte lehetetlen. El tudnátok nekem magyarázni hogy akkor hogy is működik ez?? :)

köszönettel 18/L


2013. dec. 16. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Vicc az egész képzés, túl játszák a szerepüket.

5 éven keresztül megy majd a szarakodás a jogszabályokkal(jó, legyen az ember képbe, de fölösleges ezen túrázni, mert úgy is utána fogsz nézni munkád során)

Aztán ha végeztél akkor

2013. dec. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Vicc az egész képzés, túl játszák a szerepüket."


Tökéletesen egyet értek!

2013. dec. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én jogi egyetemre járok, bár nem akarok ügyvéd lenni, nagyon sokféle területen el lehet helyezkedni vele. Emellett pedig ott vannak az igazgatási szakok, amik ugye 3 évesek. Lehet érdemesebb azok közül valamelyikkel kezdeni, esetleg egy olyan egyetemen, ahol a jogi karon van és így rálátást kapsz a jogász szakra. Igazából mondhatnék bármit, akármennyi infót gyűjtesz úgyis csak akkor alakul ki benned ez az egész, amikor már jársz valahova.
2013. dec. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!