Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg olyan nehéz a jogi...

Tényleg olyan nehéz a jogi egyetem?

Figyelt kérdés
A barátnőm és én most kezdtük az egyetemet, és ő jogra jár- nagyon okos, államin jutott be, de mióta odajár, azt veszem észre kezd megváltozni. Folyton arról panaszkodik, milyen nehéz az egyetem, hogy ezt csak az érti, aki oda jár. Kezd egyre öntudatosabb lenni, és ez nem tetszik, arra gyanakszom ott verik ezt a fejébe, pedig előtte tök szerény volt. Ok, hogy nem a legkönnyebb egyetem, de miért van mki úgy elszállva tőle?

2013. dec. 16. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is jogra járok. Emberek nagy része aki idejár alapból egy gyökér, hajlamosak a jogtudományt az egyetlen létező tudománynak tekinteni és el vannak szállva attól, hogy ők most ezt tanulják. Amúgy igen, nehéz, de általában az egyetemi szakok, főleg ha lelkiismeretesen csinálja valaki, nehezek.
2013. dec. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem akarom, hogy sznobbá váljon a bnőm, a viselkedése már tényleg kezd aggasztó lenni. remélem változik majd vmennyit később.
2013. dec. 16. 22:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem könnyű képzés, de annyira nem nehéz, hogy valaki sznobbá váljon és ezt tartsa a legtöbbre. Viszont ha vizsgaidőszakban kezdte el ezt mondani akkor megértőnek kell lenni, mert ott tényleg nagy a nyomás, pláne első évben, és ha úgy látja az ember hogy egy külső szemlélő ezt nem érti meg, akkor lehet hogy kifakad néha.

Nekünk soha nem tanították egyébként a jogon hogy különbek lennénk, nem emlékszem hogy valaha is szóba került volna hogy más szakmákhoz képest mennyire fontos a miénk.

2013. dec. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
akkor nem tudom mitől vált ilyenné :/
2013. dec. 18. 13:10
 5/7 A kérdező kommentje:
ráadásul az igazgatásszervezőket+ nemzetközi tanulmányokra járókat is lenézi, mondván azoknak nem kell annyit tanulni, sztem a politológiát csak azért nem mondja hozzá, mert az egyik közös bnőnk odajár... szal kb. mkit, kivéve aki jogász...
2013. dec. 18. 15:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor szembesítsd vele, hogy hülyeség amit mond. Lenézi az igazgatásszervezőket? De mi alapján hasonlítja az 5 éves osztatlan mesterképzést egy 3 éves alapképzéshez, persze hogy kevesebbet kell tanulniuk, mert az egy alapképzés. Egy orvosira járó meg őt nézhetné le jogászként, mert orvosin mégtöbb az anyag. Ez a gondolkodás mutatja, hogy ő is teljesen rosszul áll az egész tanuláshoz. Valószínűleg elsőévesként örül, hogy tanul egy komolynak és nehéznek tekintett szakot ezért érzi valakinek magát, majd ha elvégzi summa cum laudéval akkor nézzen le másokat.
2013. dec. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Viccesek ezek a jogászok, mindenkit lenéznek, aztán van amelyik még 7 év után se teszi le a polgári jog 2-t... az orvosival nyilván nem lehet összehasonlítani őket, mivel alma meg körte. gondolom a kiscsaj azért nézi le a felsorolt szakokat, mert ott tanulnak jogot, csak nem olyan részletekbe menően, mint ők. Mindenesetre valóban elég kasztosított a jogász szakma, ehhez szokj hozzá. Egy munkahelyen is ők fogják ált. kapni a legmagasabb pozíciókat, és ott is így fognak viselkedni. Ennek ellenére sztem ha nem fogja vissza magát, akkor mondd meg neki, hogy ez nem jó irány. Gáz, persze ha jogászokkal lesz egymás közt, akkor úgyis ezt fogja csinálni.
2013. dec. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!