Van korhatár felsőoktatásban nappali képzésnél?
Érdekelne még,hogy a nappalis órarendet össze lehet úgy állitani,hogy általában 9-15h közé essenek a bent létek? Ha 1-2 nap nem az még nem gond,de 3 gyerekem van.
Testnevelés mindenhol van,ki lehet azt iktatni? 36 vagyok elég fura lenne ott ugrálni a 18 évesek között.. Leginkább biológia,orvosi analitika szakokat inditó iskolák szokásai érdekelnének. Köszönöm!
Ui: Elnézést a gépemen nem jó a hosszú i-..
Csak az érettségi a feltétele. Az órarend-összeállítás sok mindentől függ, többek között attól, hogy mikor tartják azokat.
Ha ennyire bajos a bejárás, akkor talán levelezőn kellene megpróbálni; annál úgy van, hogy bizonyos napokon egyszer-egyszer be kell menni az egyetemre, de gyakorlatilag ugyanolyan, mint a nappali, sőt! Ha gondolod, még levelező tagozaton is bejárhatsz órára, persze akkor nincs az a megkötés, hogy nem hiányozhatsz a gyakorlatokról, így azokra az órákra mész be, amikre el tudsz jutni.
"36 vagyok elég fura lenne ott ugrálni a 18 évesek között"
Ez a mondat kicsit lekezelően hatott, de lehet én gondolom félre. A lényeg, nem tudom melyik egyetemre akarsz menni, de nálunk (PTE-ÁOK) ez úgy megy, hogy adott egy bitang hosszú lista és onnan vegyél fel egy tetszőleges sportot. Bármit. Én pl hastáncot vettem fel, ahol 4-en voltunk a PTE-ről lányok, mindenki más magánember, 40-50 éves hölgy nem egy akadt. Egyébként meg bármilyen egyesülettől elfogadnak igazolást, hogy ott sportolsz. Nem, nem lehet kiiktatni, ugyanúgy része, feltétele a tanulmányaidnak. Érdekes is lenne, ha ezzel a kifogással "én már idősebb vagyok és nem akarok 18 éves kis majmok között ugrálni" el lehetne mindent intézni.
Az órarend meg megint olyan, hogy intézmény, sőt szak függő. Nálunk orvosin fix órarend van a kötelező tárgyakból, még a gyakorlatok is meg vannak adva, hogy mikor vannak, nem mehetsz be akármikor mondjuk egy másik csoporthoz. Ehhez már valóban te állítod össze, hogy milyen fakultatív tárgyakat veszel fel, de egyrészről azok sem indulnak minden tetszőleges időpontban, a legtöbbet csak 1x indítják el, csak a népszerűbbek, vagy úgymond "kötelezőek" (pl angol szaknyelv) azok, amelyekből válogathat az ember, másrészről vannak tárgyak, amelyek nem kötelezőek, de erősen ajánlottak felvenni.
Szóval én azt mondom, hogy keress meg egy bennfentest, aki arra az egyetemre, illetve arra a szakra jár, amit kinéztél magadnak és kérdezd meg őt, mert ahány szak, annyiféle variáció.
Nincs felső korhatár akár 70 évesen is mehetsz nappalira:))
De a nappalit nem ajánlom, sokkal több a kötöttség (pl. kötelező gyakorlat vagy kritérium követelmény pl. a tesi ahogy írtad is és azokon részt kell venni ha tetszik ha nem)
Levelezőre menj egyrészt a szaktársaid zömében a korosztályodból kerülnek ki, jobban megtalálod a hangot velük, úgy sokkal könnyebb egy közösségben ha nem érzed magad idegennek..mert akárhogy is van az egyetem nem csak tanulásról szól..még a levelezősök is sok tartós barátságot kötnek a tanulmányi évek alatt. Igen akkor már nem ez a fontos de azért 4 évig úgy ott lenni valahol hogy kívülállónak érzed magad elég vacak..
" 36 éves 3 gyerekes anyuka furcsán hatna a tinik között. ebben sztem semmi lenéző nincs"
Azért lekezelő, mert egyetemre nem csak tinik mennek, sőt. Én most vagyok elsős, az átlag életkor 23 közöttünk, nagyon kevesen vannak, akik éppen hogy elmúltak 18 évesek, van olyan szaktársam aki rég elmúlt 30 is... és mégis jár tesire, mert kötelező . Egyáltalán nincs benne semmi fura.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!